Кадетський корпус стане будинком правосуддя

На засіданні Кабінету Міністрів України погодили передачу будівлі Кадетського корпусу в Полтаві в державну власність із віднесенням її до сфери управління Державної судової адміністрації. Про стан полтавського артучилища доповідав Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Що стоїть за цим доленосним рішенням, розповіла заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ірина Особік:

– Тепер судова адміністрація повністю реставрує 12 тисяч квадратних метрів пам’ятки архітектури, які 20 років стояли пусткою. Уже навіть виділені гроші на це. У цієї структури є досвід поводження з історичними будівлями, тож Кадетський – у надійних руках. Надіюся, що скоро ми будемо відкривати Палац правосуддя. У планах – перенести в Кадетський усі суди Полтави, заодно звільнити приміщення дитсадків, в яких зараз районні суди. Також у цьому палаці за договором буде місце для кімнат соціальної сфери міста. Точні строки реставрації назвати важко, адже дуже потрібно законсервувати приміщення, зробити проектну документацію та інше. Але архітектори, краєзнавці, громадська організація «SavePoltava», небайдужі полтавці, які роками добивалися реконструкції Кадетського, нарешті можуть видихнути.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року на той час очільник Полтавської ОДА Валерій Головко та голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк дійшли згоди про передачу Кадетського корпусу на баланс останньої. Потім на сесії Полтавської міської ради депутати ухвалили рішення щодо передачі напівзруйнованої будівлі на баланс ДСА, щоб відомство відновило будівлю до 2021 року.

Публікацію створено за матеріалами ОДА

Раніше ми розповідали Мінкульт погодив передачу Кадетського корпусу судовій адмінстрації.