Із 15 по 31 березня полтавці можуть встановити охоронну сигналізацію в своєму помешканні за половину вартості

Для учасників АТО, родинам загиблих учасників АТО роботи з монтажу засобів охоронного призначення будуть виконуватись за розцінками, що не перевищують 25% від їх звичайної вартості

Протягом 2016 року в Полтавській області вчинено 812 квартирних крадіжок. У порівнянні з 2015 роком їх кількість на території краю в минулому році збільшилась на 10,5%. 

Способи проникнення до житла громадян традиційні: шляхом злому серцевини замка (22%), віджиму металопластикового вікна (25%), підбору ключа (19%), розбиття вікна (7%) тощо. 

Однак способи підготовки до злочину весь час удосконалюються. Виконуючий обов’язки начальника Управління поліції охорони Полтавщини Сергій Запорожець говорить, що сьогодні більшість злочинів готуються ретельно та заздалегідь, саме тому їх так важко розкривати правоохоронцям. В цьому часто допомагають і самі громадяни, які створюють умови для того, щоб їх житло впало в око крадія. 

Досить легко можна відстежити жертву, наприклад, біля залізничних кас, коли люди купують квитки до місць відпочинку. Або, скажімо, підслухати у черзі розмову про плани на близьку відпустку, чи взагалі з метою пошуку цієї інформації використовувати інтернет та листування в соціальних мережах.

Про способи підготовки квартирних крадіжок неодноразово писалось і говорилось в засобах масової інформації. Та як власне і про способи захисту від них. Але, враховуючи те, що досить багато громадян згадують про них лише тоді, коли самі стають об’єктами посягання зловмисників, про способи захисту помешкань слід нагадувати знову і знову.

— Ми чомусь наївно вважали, що нас це не торкнеться, — згадувала одна постраждала від квартирних злодіїв жінка. — За своєї легковажності не закривали навіть віконниці на балконі та на кухні…

Таких історій досить багато можна почути від господарів, коли вони приходять до Управління поліції охорони Полтавщини вже після того, як їх житло зазнало протиправних посягань.

Тож сьогодні ми не будемо говорити про грати, надійні замки та двері. В розмові з керманичем поліцейських охорони Полтавщини Сергієм Запорожцем порушимо лише низку запитань забезпечення власної та майнової безпеки за допомогою охоронної сигналізації. 

Сучасні технології дають можливість не лише забезпечувати недоторканість житла від проникнень, вони можуть своєчасно попередити про пожежу, забезпечити своєчасне реагування поліції на тривожні виклики, тобто забезпечити комплексне рішення в питанні захисту власного житла.

В.о. начальника Управління поліції охорони Полтавщини Сергій Запорожець свідчить, що встановлення охоронної сигналізації при досить помірній ціні від 6 тис. гривень та місячній абонплаті в 200 грн. дає можливість відчути впевненість за збереження свого майна.

Поставивши приймально-контрольний прилад, який за допомогою безпровідного зв’язку з’єднає ваше помешкання з пультом централізованого спостереження, кілька датчиків, в залежності від конфігурації приміщення, власник може спокійно працювати, чи навпаки, відпочивати не турбуючись за своє майно. Сучасні ж цифрові технології дають можливість в режимі онлайн спостерігати на своєму гаджеті стан охорони помешкання, а при наявності камер відеоспостереження і обстановку чи то навколишню, чи в середині житла.

Однозначно одне, наявність охоронної сигналізації набагато підвищує безпекову складову в нашому часом такому непростому житті.

— У минулому році, — говорить Сергій Запорожець, нарядами поліції охорони Полтавщини під час виїздів на спрацювання охоронної сигналізації з помешкань громадян попереджено 8 проникнень до будинків та квартир громадян. При цьому було затримано 5 зловмисників. В окремих випадках крадії, побачивши, що проникли до помешкань полтавців обладнаних сигналізацією, відразу втікали. У підсумку протягом 2016 року встановлена охоронна сигналізація допомогла захистити своє майно більше як 3 тисячам жителів Полтавщини. Крадіжок з помешкань громадян, охорону яких забезпечує поліція охорони не допущено.

Вже у поточному році наявна охоронна сигналізація та своєчасне реагування наряду поліції охорони стали на заваді злочинним намірам крадіїв поживитись в приватному будинку, розташованому в приміському полтавському селі Яківці. 

Звичайно, що кризові явища в країні, зростання цін практично на всі товари та послуги зумовлюють досить значну для багатьох громадян ціну і на охоронну сигналізацію. 

Тому, враховуючи як важко іноді громадянину в сучасному житті виділити кошти на обладнання свого помешкання системою охоронної сигналізації, керівництвом Національної поліції України та Департаменту поліції охорони щорічно проводяться благодійні соціальні акції під назвою «Квартира під охорону».

Умовами цих акцій є зниження вартості послуг на проведення монтажних робіт. У поточному році акція «Квартира під охорону», передуючи сезону весняно-польових робіт та відпусток, коли помешкання громадян на певний час можуть залишатись без нагляду, розпочинається у березні.

Протягом двох тижнів, з 15 по 31 березня, громадяни будуть мати можливість встановити охоронну сигналізацію в своєму помешканні за половину вартості монтажних послуг, а для учасників АТО, родинам загиблих учасників АТО роботи з монтажу засобів охоронного призначення будуть виконуватись за розцінками, що не перевищують 25% від їх звичайної вартості.

Щоб скористатись можливістю суттєво зекономити на встановленні системи сигналізації достатньо зателефонувати: 

  • цілодобово на безкоштовну інформаційну лінію поліції охорони:
    0 800 502 220, 099 050 22 20, 097 050 22 20, 073 050 22 20
  • або звернутись до найближчого підрозділу Управління поліції охорони в Полтавській області.

Заявка одразу передається відповідальному інженеру, який негайно зв’яжеться із Вами й у зручний для Вас час прибуде за вказаною адресою. 

Оглянувши квартиру, фахівець надасть безкоштовну консультацію щодо вибору ефективної схеми охорони помешкання, розробить план-схему встановлення датчиків, надасть відомості щодо вартості монтажних робіт та абонентської плати. 

Ще трішки статистики. У порівнянні з 2013 роком ріст квартирних крадіжок у 2014 році склав майже 30%. Протягом 2015 року в Полтавській області кількість злочинних посягань на помешкання громадян зросла ще на 15,4%. Враховуючи зменшення відсотка зростання квартирних крадіжок у минулому році до 10,5%, маємо надію, що в поточному році спільними зусиллями громадськості та правоохоронних органів цілком можливо змінити стан справ в цьому напрямку на краще.

Андрій ПЕТРОВ