Із 1 вересня у ПолтНТУ студентам не викладають історію України, а викладачів кафедри звільняють

ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка | Фото Миколи Лисогора

У ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка не підписують накази про прийняття на роботу викладачів, яких керівництво університету підозрює у витоку негативної інформації

«Полтавщина» вже писала, що через технічний збій у відділі кадрів ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка частина викладачів не отримали накази про прийняття на роботу та не змогли провести заняття для студентів. Ця стаття не сподобалася керівництву університету, яке вирішило покарати тих, хто «злив» інформацію.

Скаргу ми отримали від викладача однієї з кафедр університету (не називаємо імен, бо не хочемо щоб звільнили і цих викладачів). Нам розповіли, що заяви на прийняття на роботу не підписують викладачам декількох кафедр. Потім ми зателефонували першому проректору Богдану Коробку, щоби запитати про причину технічного збою і про кількість викладачів, які опинилися у такій ситуації. На його запитання, де такі проблеми, ми відповіли, що, наприклад, на кафедрі історії.

Викладач кафедри Ігор Гавриленко розповів, що 13 вересня на кафедру історії прийшло керівництво університету разом з переобраним ректором Володимиром Онищенко. Проректор Богдан Коробко вимагав зізнатися, хто розмовляв із журналістом.

На сьогоднішній день фактично звільнені всі співробітники кафедри історії — це 3 викладача, з якими не підписано трудовий договір. Від 13 вересня університет оголосив конкурс на вакантну посаду викладача історії, а на офіційному сайті закладу зникла інформація про склад кафедри.

Сторінка кафедри історії на офіційному сайті ПолтНТУ Сторінка кафедри історії на офіційному сайті ПолтНТУ

Ігор Гавриленко вважає своє звільненням незаконним. Він направив запит на ім’я ректора із запитаннями, чому він не може отримати інформацію про свій статус від відділу кадрів.

Інших викладачів, які конфліктували з адміністрацією університету, звільнили за схожою схемою. За нашою інформацією, із викладачами підписують строкові договори на рік, а не укладають контракт на декілька років. Без пояснень не підписують заяву про прийняття на роботу і з нового навчального року такий співробітник залишається без роботи.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»