Інтегрований розвиток, повернення майна комунальних підприємств та вирішення питання з перевізниками. Як пройшла перша за 8 років апаратка міськради

У Полтавській міській раді пройшла апаратна нарада. Тепер такі заходи стануть щотижневими. На нараді обговорили реалізацію концепції інтегрованого розвитку міста. Також визначили поточні проблеми Полтави, які треба вирішувати нагально.

Перша апаратна нарада у міській раді за 8 років

Це перша апаратна нарад у Полтавській міській раді за останні 8 років. Востаннє до цього апаратки проводилися ще за каденції Андрія Матковського.

— Дуже багато питань виникають у начальників управлінь, депутатів і не вирішуються протягом тижня. На апаратці будемо їх підіймати і одразу ставити задачі. Це дуже потужний мобілізаційний інструмент для роботи міськради, — розповів секретар міськради, виконуючий обов’язки мера Олександр Шамота.

Олександр Шамота Олександр Шамота

Олександр Шамота і відкрив апаратку. Він наголосив, що вже найближчим часом треба визначити питання, які розглядатимуться на сесії. Також окреслив основні проблеми:

  • Пільговий проїзд. Потрібно вирішити всі питання з перевізниками вже найближчим часом. До 1 жовтня пільговики мають їздити так, як звикли: зручно і безкоштовно;
  • Ремонт ліфтів. Зараз у місті 36 зламаних ліфтів. А до недавнього часу їх було 25.

— Питання з перевізниками турбує всіх людей, з ким я спілкувався за останній час. Як і обіцяв, до 1 жовтня поставимо крапку у цій епопеї, — додав Олександр Шамота. 

Полтава — безпечна, гостинна та тиха. Як реалізовуватиметься концепція інтегрованого розвитку міста

Голова фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський розповів, що найближчим часом депутати мають прийняти концепцію інтегрованого розвитку міста, а виконавчі органи — приступити до її реалізації. 

— Згідно цієї концепції Полтава має стати зеленою, комфортною, гостинним містом та туристичним центром України. Ми маємо стати національною платформою збереження культурної спадщини. Містом сталої економіки. Студентським містом, де багато молоді, яка не виїжджатиме потім у Польщу чи Чехію. Міська рада працюватиме, щоб створювати робочі місця для нашої молоді. Там багато цікавих пунктів, — розповів Андрій Матковський. 

Андрій Матковський Андрій Матковський

Вже зараз проводяться масштабні заходи, які можуть залучити до міста гостей: Фестиваль галушки, парад вишиванок. Але у туристичному відділі працюють лише троє людей. Андрій Матковський запевнив, що міськрада вийде з пропозицією про нову структуру виконавчих органів за напрямками дії цієї концепції. 

Олександр Шамота також попросив директор «Інституту розвитку міста» Юрія Левченка презентувати концепцію всім депутатам. Вони мають розуміти, за що голосуватимуть та як відбуватиметься розвиток Полтави найближчим часом. 

Питання у сфері ЖКГ: вирішення питання з перевізниками і підготовка міста до зими. 

Виступив на апаратній нараді і новообраний заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. Він наголосив, що наступного разу на нараді доповідатимуть всі керівники комунальних підприємств. Він проводитиме і внутрішні наради з ними та начальниками підпорядкованих управлінь. 

— Заступники проводять цю роботу щодня. А загальні апаратні наради дають більшу комунікацію між управліннями різних напрямків і можливість дати доручення. Так швидше прийматимуться рішення, — розповів Олексій Чепурко. 

Олексій Чепурко Олексій Чепурко

Ключове питання зараз: підготовка міста до опалювального сезону, вирішення питань з перевізниками. З деякими з них виникають незрозумілі ситуації. А транспортна система міста має працювати ефективно. 

Крім того, на часі повернення майна та людей до КП «Ремліфт» та «Декоративних культур». 

Голова містобудівної комісії Дмитро Сенчакович попросив привести до ладу монумент Слави. Ця проблема гостро стала вчора, під час урочистого покладання. За словами Дмитра Сенчаковича, біля монументу треба банально поприбирати. У такому стані, як зараз, він бути не може.

Дмитро Сенчакович Дмитро Сенчакович

На необхідності підтримки міста у чистоті наголосив і Олексій Чепурко. Він також звернув увагу на проблему з монументом Слави. 

— Не думаю, що питання прибирання парку у самому центрі міста має взагалі підійматимуться на апаратці. Якщо ще раз підніметься — говорити будемо по-іншому, — наголосив Олексій Чепурко.

Президія Президія

Під час апаратної наради Під час апаратної наради

Всі управління міськради працюють в штатному режимі 

Сьогодні перший день на посаді і у першого заступника міського голови Андрія Ляміна. Він також постійно проводить внутрішні наради з підпорядкованими управліннями. А апаратну нараду називає ефективним інструментом вирішення питань.

— Підготовка до прийняття бюджету, робота з управлінням капітального будівництва, вирішення питань по 3 школі, іншим об’єктам: ось нагальні питання. Буду активно проводити виїзні наради, зустрічі. Вже працюємо у активному режимі, — говорить Андрій Лямін. 

Одразу після апаратку внутрішню нараду провела і новообрана заступниця міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко. 

Андрій Лямін та Людмила Бойченко Андрій Лямін та Людмила Бойченко

— Вирішити проблему змістовно і глобально можна тільки, коли дивишся з різних точок зору. Якщо ми зараз зорганізуємося і діятимемо командою — зможемо зробити багато, — розповіла Людмила Бойченко. 

Першочергове для Людмили Бойченко — дисципліна й порядок. Спілкуючись з керівниками профільних управлінь, вона наголосила, щоб на усіх підприємствах звернули увагу на роботу завгоспів. Вони мають бути ретельно підготованими до опалювального сезону. Окреслила і першочергові завдання в усіх сферах.

Прес-служба Полтавської міської ради