Іноземці доводять до ладу старовинну школу на Полтавщині

На Полтавщині  волонтери відроджують унікальні старовинні школи, збудовані  на початку ХХ століття. Христанівську школу на Лохвиччині нещодавно понівечили невідомі вандали. Минулого тижня тут з’явилися  іноземні волонтери –  Ethan з Англії і Elissa з Норвегії.

“Прибирали двір біля хостела, торішні бур’яни з мого городу, вели зі мною заняття англійської для юних лохвичан, допомагали облаштовувати магазин і майбутній соціальний центр (бібліотека+одяг), пофотографували наше сімейство. А ще зібрали розкидану вандалами цеглу христанівської школи і бережно склали її в тамбурі – щоб не руйнувалася дощами. За це отримали христанівського сонця, дипломи, магнітики Школи Лохвицького земства і листівки Обіцяли повернутися ще – уже на довше. І написати великий матеріал по-ангельськи – щоб до нас їздили люди, щоб не боялися України”, – повідомила одна з ініціаторів відродження шкіл Оксана Олійник.

20Нагадаємо, громадські активісти створили проект, щоб врятувати унікальні школи на Полтавщині,  збудовані Лохвицьким земством, та віднести ці будівлі  до пам’яток архітектури, під охорону держави.

Унікальні столітні будівлі шкіл у Чорнухинському та Пирятинському районах були збудовані за проектом Опанаса Сластьона.