Іноземні студенти про бійку біля пам’ятника Гоголя: Нас спровокували ударами та вигуком «Чурки!»

Патрульна поліція розповіла версію бійки в центрі міста зі слів іноземних студентів

Патрульна поліція Полтави офіційно відреагувала на публікацію «Полтавщини» щодо бійки біля пам’ятника Миколі Гоголю, яка, за однією із версій, призвела до важкої травми полтавця. Зокрема, зі слів брата потерпілого, останньому плигнули на голову, коли той лежав на асфальті. У цій же статті висловлені претензії до роботи поліцейських.

Реакцію поліції висловила прес-офіцер управління Наталія Ширіпова:

— Дійсно, така бійка була. Патруль у складі двох поліцейських побачив, як біля пам’ятника б’ються люди. Припаркували машину і розвели сторони одна від одної. Полтавців було двоє, іноземців — троє. Один із присутніх полтавців ліг на проїжджу частину. Його підняли. Поліція викликала швидку допомогу. Поки їхали медики поліцейські утримували на місці як полтавців, так і іноземців. Для цього на місце конфлікту прибув додатковий патруль поліції. Постраждалого, у якого була травма носа, дірки в голові патрульні не побачили, госпіталізували в лікарню. Його товариша медики відмовились транспортувати, адже він себе агресивно поводив. Візуально обидва полтавці були нетверезими. Після цього поліція посадила в салони автомобілів іноземців і повезла їх в райвідділ поліції. Там вони написали заяву, що вони сиділи на лавочці, до них підійшли чоловіки, почали їх ображати, сказали, що вони «чурки», вживали інші принизливі слова. Один із них потім вдарив молодшого студента в обличчя. Це стало причиною для бійки. Патрульна поліція також приїхала до лікарні і запропонувала постраждалому написати заяву. Він відмовився, сказав, що зробить це самотужки. Зі слів медиків, полтавець також відмовився здавати будь-які аналізи, погодився тільки на рентген.

Постраждалий Віталій Чеверда

Постраждалий Віталій Чеверда Постраждалий Віталій Чеверда

Наталія Ширіпова також повідомила, що патрульна поліція вважає дії своїх співробітників професійними, з їхнього боку не було бездіяльності:

— Адже ми у таких випадках повинні бути нейтральними і діяти у рамках закону.

Нагадаємо, що внаслідок бійки суд обрав запобіжний захід для іноземного студента із Києва у вигляді тримання під вартою. Інші фігуранти перебувають на волі.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»