Ігор Сірик: «Батьківщина» ініціювала термінове скликання сесій місцевих рад з вимогою скасувати абонплату за газ

Про це заявив депутат Полтавської облради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку

Ігор Сірик, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини».

Він також наголосив, що фракція «Батьківщина» в облраді ініціювала звернення до Президента України щодо скасування абонплати за газ.

«28 березня було прийнято рішення НКРЕП, що передбачає додаткову плату за приєднання споживачів до системи газопостачання. Це означає, що додатково кожна родина в Україні буде сплачувати в олігархічні кишені близько 50 — 130 грн від площі житла. Це додатково дасть заробити олігархам близько 15 млрд грн. ВО «Батьківщина» послідовно виступає за боротьбу з тарифами. Тому, ми ініціюватимемо на усіх засіданнях сесій сільських, селещних, міських, районних і обласних радах звернення до Президента щодо скасування даної постанови», — наголосив Ігор Сірик.

За його словами, наразі представники депутатського корпусу від «Батьківщини» зареєстрували такі звернення у Полтавській обласній раді, Полтавській та Кременчуцькій міських радах, а також у Великобагачанській, Новосанжарській, Пирятинській, інших районних радах.

«Ми звернулися до рад усіх рівнів, починаючи із сільради, адже найбільше за абонентське приєднання до газової мережі сплачуватимуть селяни. Ми звернулись до голів усіх рад: із закликом зібрати позачергові сесії та звернутися до президента персонально, щоб негайно була скасована ця так звана абонентська плата», — сказав Ігор Сірик.

Голова Великобагачанської районної ради Григорій Полтавець, який теж брав участь у прес-конференції, зазначив, що відповідне звернення підтримають і депутати райради.

«Постанова, яка була прийнята 28-го березня, торкається і жителів Великобагачанщини. Тому депутати мають чітку позицію і готові скликати позачергові сесії і приймати виважені рішення про цинічні дії Пезидента та Прем’єр-міністра, які у змові з НКРЕП щодо стягнення додаткової плати за підключення до газових точок», — сказав Григорій Полтавець.

«Люди зараз не те що живуть, вони виживають і ця абонплата — ще один крок до повного зубожіння. Люди й так не знають, купувати хліб та ліки, чи сплачувати комуналку, а тепер ще нова система видушування грошей» , – каже Григорій Полтавець.

Голова Великобагачанської районної ради також розповів, що селяни вже сплатили немалі кошти за підключення газу, адже за їхній рахунок відбувалося підведення газу до садиб, дехто навіть кредити брав, а тепер ще незрозуміла плата за неіснуючу послугу.

Григорій Полтавець нагадав присутнім про ті страшні для України часи тоталітаризму, коли селяни повинні були платити податки за плодові дерева.

«Оце в таку прірву загнала свій народ діюча влада. Якщо ми не скажемо «Ні!» зараз, назавтра матимемо ще цинічніші рішення», — сказав Григорій Полтавець.

Прес-служба ВО «Батьківщина»