Ігор Головатий: Олександр Шамота та СДП — невиліковно хворі на популізм

«Справедливість» вважає, що Олександр Шамота та СДП лише піаряться на проблемах громади

Вже минув майже другий рік, як Полтава знаходиться під повним контролем Мамая та Матковського, що повністю призвело до її занепаду та корупції. На даний час цей політичний тандем став настільки міцним і корумпованим, що перейшов всі межі розумного. Навіть колишній регіонал та їхній компаньйон Удовіченко, зі своєю командою «Рідного міста», пішов в опозицію до цих казнокрадів. Здавалося б, що все погане скінчилося для міста та його мешканців, і після виходу з широкої коаліції Удовіченка та «Рідного міста» так звана «ширка» в міській раді розпадеться. Після чого Полтава нарешті матиме шанс розвиватись та жити без корупції.

Ігор Головатий Ігор Головатий

Але, на жаль, як це часто буває в Україні, знайшлися зрадники і серед начебто опозиційних сил. Замість партії «Рідне місто» на чолі з Удовіченком до так званої «ширки» в міській раді під головуванням Мамая («Совість України») та Матковського («БПП «Солідарність») увійшла опозиційна по всій країні до влади партія «Батьківщина». І це враховуючи те, що саме ВО «Батьківщина» є найбільшим критиком нинішньої влади в країні, яку очолює діючий Президент та його партія БПП «Солідарність».

Наш Полтавський обласний осередок «Справедливості» вирішив звернутись до лідера ВО «Батьківщини» Ю. Тимошенко з проханням відкликати їхню фракцію з Полтавської міської ради.

Ми мотивували наше звернення зрадою їхніми депутатами партійних інтересів «Батьківщини» та обманом власних виборців. Це стало очевидним після голосування цими депутатами ( Бєлоножко, Клименко, Петров, Соколов та Пінчук) за відверто корупційні та антинародні рішення в міській раді. Саме тоді ці зрадники виборців розвіяли всі сумніви полтавців і офіційно підтвердили свою корупційну змову з А. Матковським та фракцією БПП «Солідарність» в Полтавській міській раді. Таким чином, наша місцева парторганізація написала листа до лідера «Батьківщини» та членів політради і звернулась з проханням підписатись під цим зверненням до всіх голів опозиційних фракцій в Полтавській міській раді, а також інших політичних сил. Та, на жаль, після цього чергова зрада не змусила на себе довго чекати.

Ми вирішили, що буде вірно, щоб під нашим листом першим підписався голова найбільшої опозиційної фракції в Полтавській міській раді — О. Шамота, член партії СДП. Але на наше велике розчарування він відмовився поставити свій підпис під нашим зверненням на нашому партійному бланку, мотивувавши все тим, що наші політичні сили мають різну політичну вагу. Мовляв, ми для них — не рівня, щоб вони підписувались під нашим зверненням на нашому бланку. Ми глибоко розчаровані та переконані, що всі партії повинні діяти, в першу чергу, в інтересах громади, а не мірятись політичними рейтингами та розповідати один одному про власну політичну вагу. Після цього вчинку особисто для мене стало зрозумілим, чому всі політичні потуги опозиції в Полтавській міській раді закінчуються нічим. Я і мої однодумці впевнені, що всьому виною є ніщо інше, як хвороба на простий популізм у пана Шамоти та його «духовного наставника» Капліна, які вже не перший раз знаходять собі виправдання, щоб не йти у прямий конфлікт з діючою владою та її поплічниками. Вони вже давно мають звичку ганьбити себе пустопорожніми обіцянками, на кшталт курсу долара по чотири гривні, і пішими популістськими походами на Київ. Але ми, все ж таки, до останнього мали надію, що вони підуть назустріч полтавцям та почнуть доводити свої обіцянки до логічного кінця.

Після такого вчинку Шамоти та СДП мимоволі згадалося, як він тиждень тому видав на Полтавщині свою статтю, в якій розповідав про зраду своїх виборців членами «Батьківщини» в міській раді.

Так в чому ж полягає така різка зміна настроїв? На мою думку, причина полягає в тому, що саме Шамота разом зі своїм наставником підтримували на виборах А. Матковського і партію БПП «Солідарність», та й сам Каплін в недалекому 2014 році заручався підтримкою БПП-ів на виборах. Тому ці, і багато інших фактів про голову фракції СДП в Полтавській міській раді О.Шамоту і його наставника, дають нам повне право говорити, що він та його місцева парторганізація — є нічим іншим, як проектом, так званої, кишенькової опозиції від БПП «Солідарність». Призначення її полягає в тому, щоб перехоплювати ініціативу в інших партійних та громадських організацій стосовно важливих питань для міста та своїм популізмом зводити нанівець всі потуги інших політичних та громадських діячів. Таким чином, всі гарні справи від інших партій і небайдужих полтавців будуть розбиватися об стіну недовіри. До речі, хотілося б усім нагадати, що саме від партії СДП балотувалися на місцевих виборах деякі люди Матковського та Шевченка, які зараз обіймають важливі посади. Це діючий голова Київської райради Синяговський, діючий заступник голови Шевченківської райради Очкасов та щойно призначений профільний заступник Мамая з питань ЖКГ Лямін. Отже, все стало на свої місця!

Замість потужної опозиційної фракції в Полтавській міській раді полтавці отримали черговий популістський провладний проект, який своїми діями дискредитує саме розуміння опозиційних сил в Полтаві і всіляко покриває БПП-шних поплічників. Не кажучи вже про те, що їхня, так звана, опозиційна діяльність закінчується пустопорожніми обіцянками, балачками та постами в Фейсбуці.

Наостанок, хочеться від себе окремо додати пану Шамоті, що його політична вага, відтепер, дорівнює всього-на-всього ста кілограмам дешевого популізму.

Ігор ГОЛОВАТИЙ, громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість»