Ідеологічний вінегрет: Карась і Бублик представили у Полтаві партію, яка поєднає націоналізм і штучний інтелект

Євген Карась та Юрій Бублик представили у Полтаві нову партію Євген Карась та Юрій Бублик представили у Полтаві нову партію

«Суспільство майбутнього» — це поєднання старого і нового: націоналізм, традиційна сім’я, футуризм, штучний інтелект. Євген Карась та Юрій Бублик презентували у Полтаві новий політичний проект

Сьогодні у Полтаві відбулася презентація політичного руху «Суспільство майбутнього». З журналістами спілкувався Євген Карась та Юрій Бублик. Євген Карась — засновник праворадикальної організації «С14». Він запросив в Київ полтавського нардепа Юрія Бублика та запропонував йому стати співзасновником нової організації. На що той погодився.

«Суспільство майбутнього» переросте у політичну партію, а її представники братимуть участь у місцевих виборах. Юрій Бублик вже очолив обласний осередок і збирає команду, щоби пройти у міськраду.

«Полтавщина» дає відповіді на головні запитання щодо нової політичної сили.

Ідеологічний «вінегрет»

«Суспільство майбутнього» — це мішанина зі старого і нового: націоналізм, традиційна сім’я, футуризм, штучний інтелект. «С14» відома насильницькими методами вирішення різного роду конфліктів. Водночас на презентації Євген Карась тримає у руках брошури, які схожі на університетські буклети.

Євген Карась говорить, що в організації — нова ідеологія. Вона на стадії написання статуту і програми.

Ключові тези в ідеології організації виглядають так:

  1. Інформаційні технології. Використовувати штучний інтелект для державного управління. Цифрова демократія, система прямого народовладдя, голосування через смартфон. Боти, роботи, глобалізація.
  2. Патріотизм. Держава повинна згуртувати людей.
  3. Націоналізм. Захист української мови й культури. Українці не повинні забувати свою етнічну приналежність. Потрібно збільшувати народжуваність. Держава має зацікавити молоді сім’ї грошима і житлом. Пропаганда традиційної сім’ї через церкву, державу і ЗМІ.
  4. Економіка. Зменшення податків. Більше технологій, інновацій, креативного товару.
  5. Зовнішня політика. Криза в Європі, стара політична еліта, старіння нації. Україна має стати лідером у Східній Європі. Через 10-15 років європейці будуть тікати у більш спокійну Україну. Україна має стати щитом для Західної цивілізації. Членство у НАТО. Переселення в Україну науковців з розваленої Росії, які пройдуть перевірку СБУ.

Чи розпорошить «Суспільство майбутнього» праві сили?

Організація стане ще однією націоналістичною партією в Україні. Логічне запитання, а чи не є це спробою розпорошити електорат правих сил перед місцевими виборами?

— Я нікого не розпорошував. У нас великий рівень підтримки. У нас не йдеться про націоналістичну нішу. З цими ідеями ми можемо зайти в будь-які двері, в тому числі й до «ватників». Не можна сказати, що «Суспільство майбутнього» — це суто націоналістичний проект. Це інтегральна річ, це український проект майбутнього. Основа нашої організації — націоналісти, ветерани АТО. Але є люди з інших сфер: ІТ-спеціалісти, науковці. Ми не будемо подрібнювати націоналістичну нішу. Хоча з іншої сторони — здорова конкуренція нам не завадить. Ми до цього підійшли спокійно, а в націоналістичних партіях зараз шок, — пояснив Євген Карась.

Євген Карась Євген Карась

Який метод управління має нова організація?

Як відомо, Юрій Бублик вийшов з партії «Свобода» через надмірну вертикаль влади у цій партії. Всі призначення на місцях йшли з центру. А як буде у новій партії?

— Буде центральний штаб, але в регіонах будуть самостійно обирати керівників. Проблеми на місцях будуть вирішувати місцеві керівники, — говорить Євген Карась.

— Повинен бути соціальний ліфт, щоби наверх підіймалися люди, які цього заслуговують. Місцеві осередки будуть обирати собі керівників. Ми створюємо команду. Маємо дуже багато розумної молоді. Її тільки треба змотивувати, — доповнив свого лідера Юрій Бублик.

Хто фінансує організацію?

Організація має кошти на дорогі буклети, тож хто її фінансує? Євген Карась пояснив, що пожертви роблять ІТ-компанії та знайомі. Однак прізвищ не назвав. Юрій Бублик про фінансування пояснив так:

— У мене є коло друзів, з якими я співпрацюю. Багато друзів із бізнесового середовища, які перевірені. Люди, які в приймальні нардепа працювали. Є друзі, які дають гроші й нічого за це не вимагають. Друзі з дитинства, школи, студентські друзі. Я не візьму підтримку від Мамая і Матковського, це люди з минулого.

Бублик не боїться союзу з радикальними націоналістами?

Юрій Бублик позиціонує себе, як поміркований націоналіст. Він приєднався до Євгена Карася, який створив праворадикальну організацію. Через такий союз він може втратити частину центристського електорату.

Юрій Бублик Юрій Бублик

— Я вважаю, що в цьому товаристві будуть домінувати помірковані, не агресивні, не радикальні люди, а ті, які налаштовані на позитив, на розбудову. Так, у суспільстві настають такі моменти, що треба діяти радикально. З поміркованим підходом ми б не звалили Януковича і не змінили б стан справ. Сьогодні ситуація більш-менш спокійна. На Сході потрібно діяти агресивно, а тут, у місті, потрібно більше конструктиву. Хочу щоби українці жили у майбутньому, а націоналістичні речі поєднувати із сучасним світом. Не можна користуватися ідеями націоналізму 19 століття і жити на початку 20 століття. Світ розвивається. Треба шукати людей із різними баченнями.

Карась працює на СБУ?

У березні цього року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звинуватив Євгена Карася у роботі на СБУ. Щодо цих звинувачень Євген відповів:

— Подав до суду, там дуже довго триває експертиза. Шукають першоджерело. Думаю, що суд буде тривати більше року. Я пропонував публічно в ефірі пройти поліграф. Влащенко (журналістка телеканалу ZIK — ред.) погодилася бути модератором. Я б заплатив 10 тисяч доларів якщо б програв. Всі говорили, що я СБУшний, але побоялися зі мною сперечатися. Будь з ким готовий на поліграф пройти і дати відповідь на запитання: чи виконував я завдання СБУ? Чи отримував від них кошти? Чи перебуваю у них на службі? Мені навіть образливо, що ті справи, які ми робимо, вони йдуть на рахунок СБУ, — пояснив Євген Карась.

— Врешті решт, а чим погане СБУ? Це ж не ФСБ. Я б не заперечував. Хто за безпеку України, той повинен співпрацювати із СБУ. Чому ні? В інтересах національної безпеки, — додав Юрій Бублик.

Висновок. «Суспільство майбутнього» — мішанина ідей націоналізму з інформаційними технологіями. Чи це щира організація, чи пустий політичний проект з прихованими цілями, покаже час.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»