І етап Національної серії України з драгрейсингу зібрав в аеропорту «Полтава» півсотні учасників з усієї України

Потужні авто, напружені заїзди, цікаві призи: на злітній смузі полтавського аеропорту пройшов І етап «Ukrainian Drag Series». Найкращі пілоти України змагалися в 6 класах, залежно від об’єму та тюнінга двигуна. Переможці, крім залікових очок, отримали й подарунки від спонсорів. Зокрема, мережі магазинів «Автохімкомплект».

Полтавець Олег Крикотенко — постійний учасник заїздів на чверть милі по прямій. Участь у І етапі Національної серії України з драгрейсингу бере на ВАЗ-2113 з двигуном 1,6 л. 

— Мотор не заводський, — зізнається Олег. — За час відтоді як купив авто, вклав у нього зо дві тисячі доларів. Але це — ще не все: в найближчих планах — замінити двигун на більш потужний. 

Олег Крикотенко Олег Крикотенко

А от місцевий автолюбитель Станіслав Білогубцев бере участь лише в показових заїздах. Все — через значні зміни «Chevrolet Camaro», які дозволяють виступати тільки в «про-класі».

Станіслав Білогубцев Станіслав Білогубцев

— Це тільки зовні «Camaro», а всередині від базової моделі немає й сліду, — говорить Станіслав. — Під капотом — двигун на 8,2 л, дві турбіни, «драгові» коробка і міст. «Наворотів» чимало! 

Всього І етап Національної серії України з драгрейсингу зібрав на злітній смузі аеропорту «Полтава» близько 50 учасників з усієї України. Наше місто презентували 5 пілотів. Організатор гонок Дмитро Кустуров вважає, що на нашому летовищі є нормальні умови для проведення подібних чемпіонатів.

Дмитро Кустуров Дмитро Кустуров

— Чимало злітних смуг України закриті для доступу в зв’язку з ситуацією на Сході, — говорить Дмитро. — Що ж до нашого аеропорту, то і місцева влада, і керівництво установи дозволяють нам проводити змагання. Що ми і робимо.

Підготовка до заїзду Підготовка до заїзду

На старті На старті

Загалом, учасники першого етапу «Ukrainian Drag Series» змагалися у 6 класах. Крім залікових очок, отримали і цінні подарунки від спонсорів. Зокрема, від мережі магазинів «Автохімкомплект», що нагородила кожного, хто входив до призової трійки. 

— Дуже приємно було долучитися до проведення таких змагань, — ділиться враженнями директор мережі Катерина Шаблій. — Впевнені, що автолюбителям стануть у нагоді наші подарунки, аби «привести до тями» власні машини після напружених стартів.

Подарунки від «Автохімкомплекту»Подарунки від «Автохімкомплекту»

Ну а якщо автомобілі потребують фахової діагностики чи ремонту, такі послуги можна отримати на фірмовому СТО компанії на Половка, 70-Б. Будь-які комплектуючі та дрібниці завжди в наявності у магазинах «Автохімкомплект» по Зіньківській, 14 та Великотирнівській, 40-Б. 

Що ж до змагань, то ІІ етап Національної драгрейсингової серії пройде так само на летовищі аеропорту «Полтава». Старти заплановані на 12 серпня.

Андрій ПЕТРОВ