Хорольська влада замовила реконструкцію огорожі скверу у новоствореної фірми за 1,5 млн грн

Міська влада Хорола замовила реконструкцію огорожі центрального скверу міста за 1,5 млн грн у підприємства, яке зареєстроване на початку року

17 липня 2017 року Хорольська міська рада замовила реконструкцію огорожі міського скверу. Підрядником без тендеру обрали ТОВ «Будтехіндустрія інвест», яке було зареєстровано лише на початку цього року. Оголошена вартість робіт становить 1 млн 420 тис. грн, з яких, за даними пошуково-аналітичної системи «.007», підприємство вже отримало 426 тис. грн.

Зауважимо, що хорольським чиновникам «пощастило», адже як би вартість робіт була б на 80 тис. грн дорожче, то їм довелось би проводити тендер. У випадку проведення тендеру ми б мали змогу ознайомитись з документацією підрядника та з технічним завданням замовника. Проте такої змоги у нас немає, є лише факт замовляння ремонту.

Отже, зі світлин в інтернеті відомо що раніше парк виглядав так:

Панорама міського скверу

З реєстру юросіб ми дізнались, що підрядник «Будтехіндустрія інвест» зареєстрований у лютому 2017 року, а його засновником вказаний Юрій Лисак. Він також є засновником «Продукти-Дніпро», яке до 2017 року мало назву ТОВ «Хорольський завод дитячого харчування».

У 2016 році це підприємство фігурувало у скандалі з рейдерським захопленням ПАТ «Хорольский молококонсервний комбінат дитячого харчування». Вже у 2017 році ТОВ «Продукти-Дніпро» фігурує у кримінальному провадженні щодо ухиляння від сплати податків, разом з ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячого харчування».

Проте такі нюанси в біографії Юрія Лисака та молодий вік підприємства, не завадили міський владі довірити їм не тільки ремонт огорожі, а й ремонтування вулиці Воскресенська. Оголошена вартість ремонту — 1,3 млн грн. Тобто, загалом він отримав від хорольських можновладців 2 підряди на суму 2,7 млн грн — без тендеру, звичайно.

Таким чином виходить, що людина, яка працювала у сфері дитячого харчування й чиє підприємство фігурує у кримінальному провадженні щодо ухиляння від сплати податків, реєструє нову фірму й одразу отримує підряди на ремонт доріг та огорожі скверу.

Можливо засновник «Будтехіндустрія інвест» є талановитим менеджером, який відкриває себе у новій діяльності. Адже крім харчування, Юрій Михайлович має ФОП, через який навіть здає в оренду автомобілі Дніпровській райдержадміністрації. Тобто, його інтереси не обмежуються харчуванням.

Проте за запитом в пошукових системах ви не знайдете сайт «Будтехіндустрія інвест», її сторінки у соцмережах чи просто контактну інформацію. Єдине, що можна знайти, це те, що фірму з такою назвою намагались у травні продати на ОLX за $2500.

Оголошення на OLX Оголошення на OLX

Виникають питання:

  1. Чи є у Хоролі нагальна потреба в реконструкції огорожі парку за 1,5 млн грн?
  2. Чому такий ремонт без тендеру довірили новоствореному підприємству?
  3. Чи вважають чиновники Хорола, що у цього підприємства є досвід аналогічних робіт?
  4. Чи вважають вони серйозним підприємство, яке хотіли продати на OLX кілька місяців тому?
  5. Взагалі, яким чином чиновники знайшли цього підрядника?

Нагадаємо, раніше Зіньківська влада довірила ремонт шкіл підприємству, яке два місяці тому зареєстрував засуджений за корупційний злочин колишній співробітник УЗЕ.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»