Хлопця, якого збив таксист на пішохідному переході в Розсошенцях, лікарі вивели з коми

Автомобіль таксиста біля зупинки «Геологічної» («Леніна») Автомобіль таксиста біля зупинки «Геологічної» («Леніна»)

Лікарі вивели з коми 18-річного Олександра Яковину, якого 27 грудня збив автомобіль таксі на пішохідному переході у Розсошенцях — хлопець перебуває у важкому стані

До редакції інтернет-видання «Полтавщини» звернувся батько хлопчика, якого 27 грудня 2017 року, близько 19:30, збив автомобіль таксі на пішохідному переході у Розсошенцях. Разом із ним прийшли й хлопчики, які в той день переходили дорогу з постраждалим Олександром, та їх батьки.

Мати одного із хлопців — Оксана Красовська — розповіла, що 27 грудня її син Андрій зателефонував товаришу Володимиру та запропонував з’їздити з ним до Полтави. В той момент Володимир був в гостях у постраждалого Олександра — вони прикрашали ялинку.

— Близько сьомої години вечора Андрій зайшов до мене на роботу в магазин, щоб взяти гроші на проїзд. Потім Вова із Сашком підійшли, щоб привітатися зі мною і відразу втрьох пішли на зупинку до проїжджої частини, — розповіла Оксана Красовська. — З роботи я йшла на початку дев’ятої години вечора, побачила, що стоїть багато людей. Я підійшла, запитала, що трапилось? Дізналася, що збили хлопця. Потім до мене підійшов Вова та зателефонував Андрію. Коли підійшов Андрій, ми забрали його додому. Дитина була у шоковому стані — сльози, істерика. І лише через два дні обидва хлопчики почали розповідати реальні подробиці.

Після того, як хлопці привіталися з мамою Андрія — Оксаною, вони пішли на зупинку. Переходячи дорогу, побачили, що вдалині, зі сторони Полтави їде машина. Доходячи до середини проїжджої частини, діти зрозуміли, що машина не збавляє, а навпаки — набирає швидкість. І хлопці почали перебігати пішохідний перехід. Потім почули удар, коли озирнулися — Олександр вже лежав на дорозі.

Пішохідний перехід між зупинками «Геологічними»: автомобіль рухався в бік Нових Санжар

— До хлопчиків підбіг таксист, який був за кермом авто, та почав кричати: «Довбані малолєткі, чому ви бігаєте по пішохідному переходу?». Хлопці хотіли викликати «швидку», але пасажирка таксі вже викликала медиків, — розповіла Оксана Красовська — На жаль, до сьогоднішнього дня зрушень по справі — жодних, ніхто нікого не допитує. Основних свідків, тих людей, які були на місці ДТП, коли Олександра заносили до «швидкої», ніхто не опитав. На запитання до свідків, понятих «Чи брали у вас номери телефонів?» вони відповіли, що ні, ніхто ні в кого нічого не запитував.

За словами Оксани Красовської, правоохоронці не спілкувалися із хлопчиками та свідками. Лише з дівчинкою, яка була пасажиркою у таксі, провели слідчій експеримент. Батько постраждалого хлопця Вячеслав Яковина додав, що дівчина-свідок живе в Німеччині. Вона приїздила до бабусі з батьком, які живуть в Новосанжарському районі та зараз вона знову повернулась до Німеччини.

— Наступного дня після аварії до Сашка у лікарню прийшов таксист та його мати, — продовжила розповідь Оксана, — мати таксиста сказала, щоб батьки Сашка збирали чеки, а страховка їм все оплатить.

Батько постраждалого хлопця Вячеслав Яковина також розповів, що коли йому зателефонували та повідомили, що син у реанімації, він вибіг на місце події, де ще знаходилась поліція з людьми.

— Я підійшов до поліцейських, щоб дізнатися що ж сталося. Але правоохоронці попросили не заважати. Я сказав, що постраждалий — мій син і я б хотів дізнатися, що тут сталося. На що поліцейський відповів, щоб я надав запит — тоді дізнаюсь. Також він додав: «Ми зараз зайняті — не заважайте!», — розповів Вячеслав. — Потім до мене підійшла дівчина, яка була у таксі під час ДТП. Запитала, хто я та попросила мій номер телефону. Якби вона цього не зробила, можливо, взагалі не виступала б свідком. Далі ми зв’язалися із нею і вона розповіла усі подробиці.

Вячеслав Яковина Вячеслав Яковина

Оксана Красовська  зауважила, що водій, який збив хлопця, приходив до Олександра у лікарню лише раз. Про фінансову допомогу розмови не було, сказали лише, щоб збирали чеки з витратами на лікування, а страховка виплатить кошти.

— Ми, як батьки, хочемо, щоб винний був покараний, а Сашка врятували. Спасибі людям, які на даний момент допомогли і допомагають, — повідомила Оксана.

Батько постраждалого Олександра повідомив, що хлопцю зробили переливання крові по причині низьких показників рівня гемоглобіну. Лікарі ще повинні провести консиліум та обрати подальший план дій. Медики вже вивели Олександра з медикаментозної коми. Операцій ще буде багато, адже на одній нозі в постраждалого подвійний перелом, на іншій — ще один, пошкоджені плече та рука. Зараз комп’ютерна томографія показала маленький розрив печінки. Крім того, МРТ головного мозку показало, що гематома у розмірах не змінилася — одне око у хлопця не відкривається самостійно. Батько хлопця надав виписку з 1-ї міської лікарні.

Крім того, батьки надали нам аудіозапис телефонної розмови свідка — пасажирки таксі з батьками постраждалого Сашка. Дівчина зауважила, що підлітки переходили дорогу чітко по пішохідному переходу. Також вона згадала розмову з хрещеним водія таксі на місці ДТП. Зі слів дівчини, хрещений натякав на його зв’язки у правоохоронних органах і «тиснув» на неї словами «Хто ти тут така? Скільки тобі років? Звідкити прийшла? Ти грала в телефоні.».

ДТП на Розсошенцях: телефонна розмова з пасажиркою таксі

Ірина Зівен — бабуся постраждалого хлопця — подякувала усім донорам, які здали кров для майбутньої операції. У Олександра рідкісна група крові — ІІ, резус «-».

Речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв повідомив, що по даній справі відкрите кримінальне провадження, призначена низка експертиз. Є певна інформація, але розголошувати її заборонено законом. Також він зауважив, що згідно з чинним законодавством, суб‘єкт правовідносин у кримінальному провадженні — батьки, уповноважений адвокат, — мають доступ до матеріалів досудового розслідування по їх провадженню.

— Якщо їм потрібна якась інформація, якщо це дійсно родичі, то вони безперешкодно можуть спілкуватися зі слідчим. Якщо є якісь ризики, то слідчий письмово їх попереджає про нерозголошення таємниці досудового розслідування на період розслідування. Вичерпні відповіді на всі питання, які їх хвилюють, вони можуть почути від слідчого, який розслідує дане кримінальне провадження, — пояснив речник поліції області.

Юрій Сулаєв також зауважив, що кримінальне провадження було відкрите одразу, тож ведеться слідство.

Нагадаємо, що у грудні Київський райсуд Полтави призначив 5 років умовно — мешканцю Копилів, який взяв на себе провину за смертельне ДТП із машиною лікаря Миколи Кислого. Майже два роки тому автомобіль Миколи Кислого збив двох людей, одна з постраждалих від отриманих травм померла в лікарні.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»