Хірургічне та ЛОР-відділення 2-ї міської лікарні відремонтовані, на черзі — ендокринологічне

Депутат Полтавськох міської ради Андрій Матковський оглядає лікарню Депутат Полтавськох міської ради Андрій Матковський оглядає лікарню

Капітальний ремонт двох відділень 2-ї міської лікарні — хірургічного та оториноларингологічного — розпочали ще минулого року. На повну реконструкцію хірургії з міського бюджету виділили понад 700 тис. грн, на отоларингічне відділеня — 1 млн 140 тис. грн.

Щоб пересвідчитись у якості виконаних робіт до лікарні завітав депутат міськради Андрій Матковський.

— На жаль, держава, яка має фінансувати нашу медичну галузь, фінансує її за певними нормативами. Тому міська рада не може впливати на розмір заробітних плат медпрацівників або на те, скільки препаратів безкоштовно виділяється в лікарнях, — говорить Андрій Матковський. — Але ми можемо за рахунок місцевих доходів фінансувати проведення реконструкцій, ремонтів у медичних закладах і купувати нове сучасне обладнання. 

Завідучий лор-відділенням МКЛ № 2 Юрій Трубчинін зазначив, що в оновленому відділенні створені комфортні умови перебування пацієнтів. Розширилися можливості проводити складні оперативні втручання, стало можливим проводити малоінвазивні хірургічні втручання: їхня загальна кількість зросла майже на 6%:

— За допомогою ендоскопічного обладнання ми можемо виконувати щадні операції в області носа та на придаткових пазухах. Таким чином, зменшується вірогідність післяопераційних ускладнень і термін перебування хворих у лікарні — це велике досягнення.

Завідучий оториноларингологічним відділенням МКЛ №2 Юрій Трубчинін Завідучий оториноларингологічним відділенням МКЛ №2 Юрій Трубчинін

Андрій Матковський переконаний, що робота над покращенням якості надання медичних послуг у місті продовжиться: 

— В цьому році 20 млн. грн. депутати виділили на ремонтні роботи в медичних закладах та оновлення метаріально-технічної бази. Думаю, якщо буде гарно виконуватися бюджет, депутати внесуть пропозиції щодо збільшення цієї суми.

У планах на почтоний рік — ремон ендокринологічного відділення 2-ї лікарні.

Довідково: 

Полтавська міська клінічна лікарня № 2 збудована у 1951 році та представлена поліклінічною та стаціонарною службами для дорослого населення. Заклад має вищу акредитаційну категорію. Тут працює 378 співробітників, з них 67 лікарів та 150 середніх медичних працівників. Вищу та першу кваліфікаційні категорії мають 68% лікарів та 71% медсестер. 

Поліклініка обслуговує 20 тисяч дорослого населення та розрахована на 500 відвідувань у зміну.

Стаціонар закладу має два хірургічних відділення з урологічними ліжками, терапевтичне, ендокринологічне, ЛОР-відділення. Загалом тут розташовано 240 ліжок. Щороку в стаціонарі лікується понад 8 тисяч хворих.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради