Хіміотерапевтичне відділення обласного онкодиспансеру планують реконструювати за 13 млн грн

Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансерПолтавський обласний клінічний онкологічний диспансер | Фото: poltava.to

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА шукає підрядника для реконструкції хіміотерапевтичного відділення обласного онкодиспансеру. Закупівлю оголосили на порталі ProZorro. Її очікувана вартість — 13,07 млн грн.

У цьому відділенні лікуються усі пацієнти, які проходять хіміотерапію. Його збудували 40 років тому, але за цей час не ремонтували. Тепер відділення розділять на бокси. Адже, коли хворий отримує високу дозу хіміотерапії — має бути ізольований. Це потрібно, щоб його знову не інфікували. 

— Таке відділення надсучасне та вкрай важливе для населення. Бо коли ми проводимо процедури в загальних палатах можемо зашкодити пацієнту. А правило лікаря — допомогти та вилікувати, — розповідає начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак. 

Віктор Лисак Віктор Лисак

Сьогодні пацієнти та держава вкладають значні кошти на лікування: це і антибіотики, і необхідні препаратати, яких недостатньо для повноцінного видужування. Необхідно також мати сучасне технічне оснащення, щоб проводити лікування хворих. Більшості пацієнтів, які потребували хіміотерапії, до цього доводилося лікуватися за межами країни. 

У відділенні розмістять дві палати на 4 місця, одну на 5 та чотири одномісних палати. А також окремий блок інтенсивної терапії. Там планують замінити мережі тепло-, водо- та елетропостачання. Встановлять віконні блоки та двері.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

Підрядник також повинен буде провести опорядження стін та стелі, підлоги. Ще одне завдання — зробити монтаж системи вентиляції та кондиціювання. За словами директора Департаменту будівництва Тимофія Голбана, у відділені обладнають систему автоматичної пожежної сигналізації та сповіщення. 

Також проект передбачає цілодобову систему моніторингу стану пацієнтів, що дозволить постійно контролювати стан хворого. Вона включає системи відеоспостереження та виклику лікаря. Крім того, передбачено застосування імпортного медичного обладнання, що відповідає сучасним технологіям, — говорить Тимофій Голбан. 

Зараз Департамент шукає підрядника, який відповідатиме усім вимогам, передбаченим тендерною документацією. Кінцевий строк подання пропозицій — 7 квітня. А очікувана вартість закупівлі — 13,07 млн грн. Посилання на закупівлю на порталі ProZorro.

Валерій Головко Валерій Головко

— Впровадження медичної реформи — це осучаснення тих послуг у цій сфері, які надаються в області. Минулого року ми реконструювали полтавську станцію «Швидкої». Цьогоріч добудуємо сучасний кардіоцентр і почнемо зведення нового корпусу обласної лікарні. Осучаснення також потребує хіміотерапевтичне відділення онкодиспансеру. Кожен з цих проектів — важливий крок для того, щоб пацієнти на Полтавщині відчували себе максимально комфортно, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА