Гроші є, але доріг немає! Що заважає Полтавській ОДА проводити ремонт автошляхів?

Сьогодні у центральній громадській приймальні народного депутата України Юрія Бублика пройшов брифінг щодо аварійного стану автомобільних доріг Полтавської області. Спікерами були народні депутати України Юрій Бублик та Костянтин Іщейкін.

Прес-брифінг організовано у з в’язку з бездіяльністю місцевих органів влади у проведенні ремонту автошляхів Полтавської області та нецільового використання коштів, наданих на утримання доріг місцевого значення очільником ОДА Валерієм Головком.

Уряд неодноразово наголошував на відповідному фінансуванні ремонту доріг, наданому регіонам. Так, за субвенцією Полтавська область може розраховувати на 588 млн. гривень на ремонт доріг. З початку поточного року на область виділили 82 млн. грн. Проте ремонтні роботи ще не розпочиналися. 

Валерій Головко Валерій Головко

Також зі спецфонду, призначеному на ремонт доріг, за перші три місяці цього року, завдяки митному експерименту, надійшло 67 млн. грн. Тобто проблеми фінансового забезпечення у цьому питанні не мало б бути, якби Полтавська ОДА не забрала з цих коштів 36 млн. гривень на будівництво аеропорту. А також 900 тис. грн. з фонду охорони навколишнього природного середовища, призначених для придбання обладнання для збору твердих побутових відходів. 

Очільник ОДА дуже пишається своїм проектом щодо відновлення аеропорту. Проте скільки разів за рік пересічний полтавець користується послугами авіакомпаній? Добре, якщо хоч 1% має змогу злітати на відпочинок, а інші 99% — про це лише мріє. А дороги, якими ми щодня їздимо є основою комунікації громад з містом та між собою. Тому забираючи гроші з інших важливих проектів, область до проблем доріг додає ще й купу інших.

Катастрофічна ситуація склалася на автодорогах О-17132 Котельва — Більськ, О-1710134 Котельва — Сидоряче — Пархоменка Котелевського району, О-1719279 Терентіївка — Залізничне — Ковалівка — /М-03/ Полтавського району, О-1717361 Оржиця — Хорол в Хорольському та Оржицькому районах та ін. 

Люди стомилися від ігнорування проблем владою, доведені до відчаю зібрали понад 5 тис. підписів щодо аварійного стану доріг та відправили своїх працівників до ВРУ, де ті взяли участь у прес-поінті. Полтавські нардепи, зі свого боку, звернулися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у спільному запиті, щоб якомога швидше вирішити питання «полтавських ям».

Прес-поінт у Верховній РадіПрес-поінт у Верховній Раді

Також завтра, 30 травня, об 11:00 біля Полтавської ОДА пройде пікет-акція громад Полтавщини «ЗА ДОРОГИ». Юрій Бублик та Костянтин Іщейкін просять долучитися усіх, хто має змогу. Якщо вимоги людей обласна влада не почує, то наступним пунктом пікету буде ВРУ. Адже людям набрид дешевий самопіар та бездіяльність Валерія Головка. Адже такого жахливого стану полтавські обласні дороги не мали за жодного іншого очільника області. 

Народні обранці сподіваються, що громаді вдасться «достукатися» до обласної влади та якнайшвидше добитися хоча б ямкового ремонту.

Прес-служба народного депутата України Юрія БУБЛИКА