Громади Полтавського району подолали нічні замети

Боротьба зі снігом Коломацької сільської радиБоротьба зі снігом Коломацької сільської ради

Вночі 28 лютого Полтавську область засипало снігом, проте в багатьох районах стихію успішно побороли.

На думку першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького, успішна боротьба зі снігом — наслідок об’єднання громад:

— Я дуже задоволений, що місцеві громади об’єдналися для боротьби зі снігом. В свою чергу, ми контролюємо стан доріг районного значення та автошляхів між населеними пунктами. У такій співпраці обов’язково досягнемо комфортного результату для наших автомобілістів.

Один з найбільш постраждалих від негоди — саме Полтавський район. Подекуди рівень опадів сягав півтора метри. Велику небезпеку для водіїв склала ожеледиця, що виникла через різке похолодання.

Однак голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик у такій погоді знаходить і позитивну сторону: 

— Сніг потрібен, адже це вода, яка необхідна землі, аби був хороший врожай. Зранку всі маршрутки, автобуси їздили без змін, оскільки центральні дороги від снігу очистили в першу чергу. 

Чисті вулиці Щербанівської ОТГ Чисті вулиці Щербанівської ОТГ

Зараз у Щербанівській громаді очищають бічні дороги — ті, по яких громадський транспорт не ходить. Дзвінки від людей ще надходять: всім хочеться, аби поскоріше розчистили саме їх вулицю. Техніки для роботи в цілому вистачає.

Голови ОТГ та сільских рад заспокоюють: снігоочисна техніка працює всюди з самого ранку та не перестане працювати, доки від снігових заметів не звільнять всі вулиці та провулки.

Снігоочисна техніка Мачухівської ОТГ Снігоочисна техніка Мачухівської ОТГ

— Сніг майже всюди вже прибрали з допомогою комунальних, фермерських та сільськогосподарських підприємств. З технікою скрутно, тому залучаємо всі сили, — розповідає Валерій Білокінь, голова Мачухівської ОТГ. 

Відзначимо, що минулого року з допомогою спонсорської допомоги від «ДТЕК Нафтогаз» у цю громаду придбали декілька снігоочисних машин, які зараз і використовують.

Прибирання снігу на території Терешківської сільської ради Прибирання снігу на території Терешківської сільської ради

Проблемна ситуація зі снігоприбиральними машинами склалася у Терешках. Голова Терешківської сільської ради Наталія Туркеніч говорить, що зверталася й до місцевих підприємств, просячи про допомогу транспортом, але досі чекає, оскільки їх техніка поки що зайнята:

— Працює дві одиниці техніки: грейдер та автопогрузчик. Звісно, цього дуже мало, але все одно працюємо без зупинки. Центральні вулиці, по яких рухається громадський транспорт, розчистили в першу чергу. Щоб до магазинів, до пошти люди могли дістатися.

Поки в інших районах ще чистять дороги, у Коломацькому вже впоралися зі стихією: вже всі вулиці проїзні, особливо до важливих громадських закладів — до школи, амбулаторії і сільської ради.

— Техніки вистачило. На додачу, у нас на території знаходиться підприємство «Полтавабудсервіс плюс». Виїжджаючи зі своєї бази, аби прочистити інші шляхи району, вони прогорнули нам центральну дорогу. А далі ми вже власними силами, — розповідає Коломацький сільський голова Євген Почечун.

Тепер очільники сільських рад та ОТГ готуються до прогнозованого снігопаду на ніч 1 березня. Синоптики прогнозують що у Полтавській області знову очікується хуртовина.

Ольга АРТЕМЕНКО