Громади Полтавщини отримали допомогу від НГВУ «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

Співпраця та допомога місцевій громаді — один з пріоритетних напрямків для ПАТ «Укрнафта». Особливо на тих територіях, де є структурні одиниці компанії.

На Полтавщині до нафтогазовидобувного управління «Полтаванафтогаз» часто звертаються місцеві мешканці з проханням сприяти вирішенню їх потреб, і в Управлінні завжди відгукуються та допомагають. Роками працюючи на територіях по сусідству з різними населеними пунктами, компанія не раз пересвідчувалась у правильності такого підходу. Приклад — співпраця НГВУ «Полтаванафтогаз» з місцевими громадами у Гадяцькому районі.

— Стараємось бути хорошим сусідом та партнером для місцевих громад. Так, до нас звернулись представники Петрівсько-Роменській сільської ради Гадяцького району щодо ремонту дороги. Ми надали благодійну допомогу, загальною вартістю близько 50 тисяч гривень. Виділили 25 т асфальту, а також надали послуги спецтехніки — трактор К-701 та екскаватор Т-170, — розповів Менеджер з управління непрофільними активами ПАТ «Укрнафта» (Схід) Юрій Нагній. 

Інший приклад співпраці компанії з громадою Гадяцького району — виділення 300 метрів трубоматеріалу НКТ для будівництва спортмайданчику. Також 150 метрів НКТ надали на потребу Великосорочинської сільської ради, що у Миргородському районі. Окрім того, допомогли цій громаді з послугами спецтехніки (екскаватор МТЗ-70). 

— Таких прикладів по всій Полтавській області чимало. Досить часто людям потрібна спецтехніка для вирішення своїх потреб. Так допомогли у Пісківській селищній раді Лохвицького району, надали трактор Т-170. У Великобагачанській сільській раді людям потрібен був транспорт та спецтехніка — дали автомобіль КрАЗ-64431 та бульдозер Т-170. Загальна вартість цієї допомоги — понад 30 тисяч гривень, — додав Юрій Нагній.

Компанія не розмежовує потреби людей, адже часто навіть мінімальна допомога — здатна вирішити проблему. Наприклад, НГВУ «Полтаванафтогаз» надало КрАЗи для підняття бетонних плит та облаштування пішохідного містка на прохання Малоперещепинської сільради. А Гирявоісковецькій сільраді допомогли з впорядкуванням сільського сміттєзвалища, для цього задіяли бульдозери. Аналогічну допомогу надали в селі Шишаки.

Варто зазначити, що НГВУ «Полтаванафтогаз» не обмежується допомогою виключно громадам Полтавщини, адже район роботи підприємства також охоплює Сумську та Дніпропетровську області. Так, УБР «Будсервіс» НГВУ «Полтаванафтогаз» провели ремонт доріг на Сумщині — працювали на вулицях Молодіжна та Центральна, що у Василівській територіальній громаді Роменського району. Вартість робіт — понад 200 тисяч гривень. 

Додамо, за червень 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 619,4 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями. Тож, рентна плата компанії за перше півріччя цього року до бюджетів усіх рівнів склала 3,6 млрд грн. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату, з них 180,8 млн грн надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів.

Найбільші надходження з ренти «Укрнафти» за червень отримали громади Сумщини (13,3 млн грн), Івано-Франківщини (6,9 млн грн) і Полтавщини (4,4 млн грн).

За матеріалами прес-служби ПАТ «Укрнафта»