Громадські активісти закликали місто зберегти Прирічковий парк, як зону для відпочинку

Кілька громадських організацій об’єдналися заради порятунку Прирічкового парку, активісти закликали зберегти зону для відпочинку та відчистити її від сміття

Сьогодні відбулася прес-конференція голів громадських організацій «ЕкоЛтава», «Нова Полтава», «Citylab» та «Полтавська платформа». Активісти озвучили спільний погляд на проблеми прирічкового парку та розповіли про свої плани на найближчий час.

Відповідно Юлія Городчаніна, Маргарита Мостова та Альона Гончаренко розказали, що мають на меті організувати акцію захисту прирічкового парку. Ця прибережна зона є рекреаційною і виникає багато сумнівів з приводу доцільності зведення льодового палацу саме на території найбільшої зеленої зони в місті. Якщо забудують частина парку — невдовзі буде забудована вся набережна. Перший крок до цього вже зроблено: депутати надали дозвіл на розробку детальних планів територій. Наступним кроком буде зміна цільового призначення або категорії землі. Під питанням — мета зміни цільового призначення.

Маргарита Мостова, Альона Гончаренко та Юлія Городчаніна Маргарита Мостова, Альона Гончаренко та Юлія Городчаніна

Альона Гончаренко, ГО «Полтавська платформа»:

— Після того, як буде змінене цільове призначення, немає жодної гарантії, що буде побудовано льодовий палац, а не багатоповерхівки чи інші об’єкти, такі як торгівельний центр. Подібні сценарії вже були в інших містах.

Юлія Городчаніна у свою чергу закликала полтавців долучитися до акції «Зробимо Україну чистою разом» та прийти 29 квітня на 10 годину ранку на прибирання прирічкового парку. Громадські активісти хочуть охопити всю прибережну територію, щоб привернути увагу місцевих жителів до масштабної рекреаційної зони.

Юлія Городчаніна, ГО «Нова Полтава»:

— Долею цього парку переймаються мешканці Левади й Полоду, які там постійно знаходяться і знають, що це за територія. Ми хочемо, щоб до цього долучилося все місто. Це наше спільне благо.

Координатори акції кажуть, що під час огляду території вони виявили кілька проблем, на яких планують зосередити увагу. Це побутове сміття, молода поросль, повалені дерева та відсутність сміттєвих баків. Активісти написали кілька листів в Управління ЖКГ з проханням допомогти розчистити парк і дати волонтерам дозвіл самостійно його розчищати. А також звернулися до заступника міського голови з питань ЖКГ, щоб хоча б у весняно-літній період на території парку працювало КАТП-1628.

Окрім цього під час прибирання території прирічкового парку полтавці зможуть ознайомитися з проектом набережної, який розробили спеціалісти платформи «Cytilab», та висловити свої думки стосовно того, що саме вони хочуть бачити на цій території.

Активісти також наголосили на тому, що вони не проти самого льодового палацу, а проти того, щоб він був саме у Прирічковому парку.

Нагадаємо, що міська рада на останній сесії проголосувала за питання «Про розроблення детальних планів територій», який включає розроблення детального плану території на березі Ворскли для будівництва Льодового палацу.

Наталія НОРІЦИНА для «Полтавщини»