Громадська рада при Полтавській ОДА обговорила з обласною владою цьогорічні досягнення, перспективи та бюджет 2018 року

Відбулося четверте розширене засідання Громадської ради при Полтавській ОДА, очолюване головою ради Володимиром Голубом, за участі голови Полтавської ОДА Валерія Головка та керівників її структурних підрозділів.

Громадськість обговорила з фахівцями департаментів стан економічного й соціального розвитку області у поточному році, його перспективи на наступний рік та орієнтовний план консультацій зі структурними підрозділами ОДА на 2018 рік. Підбили підсумки, обговорили передумови майбутньої роботи.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко виказав задоволення цьогорічною комунікацією, співпрацею з дорадчим органом і готовність її посилити. Серед іншого запропонував членам комісій ради обговорити майбутній бюджет області з фахівцями відповідних підрозділів. Плани, визнає, досить амбітні, і потребують від членів ради дуже серйозного підходу та глибокого вивчення бюджету.

— Країна динамічно розвивається, і участь громадськості в цьому розвитку — безцінна. Ми обговорили з керівниками департаментів бюджет наступного року. Тут без вашого бачення, вашої оцінки щодо видатків, пріоритетів бюджетного фінансування — не обійтися, — говорить Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Очільник області зауважив про спільну відповідальність. Адже представники державної влади готують пропозиції, депутатський корпус як представницька влада затверджує ці ініціативи, підтримує або ні. На думку посадовця, «арбітром» у цій роботі є громадськість. Оскільки члени ради мають досвід роботи, кожен у своїй галузі, представляють певні підприємства й організації-ініціатори тих чи інших ініціатив, тож, на меті має бути створення якісного середовища для людей.

— Ми сьогодні маємо серйозні бюджетні надходження, можливі завдяки ініціативі Президента, Уряду та підтримці депутатського корпусу Верховної Ради, — зазначив Валерій Головко. — Сподіваємося, що 7 грудня в другому читанні приймуть держбюджет. І в нас вже є контрольні цифри по формуванню бюджету області. Найближчим часом керівники департаментів паралельно консультуватимуться з депутатськими фракціями, їхніми керівниками, у форматі депутатських комісій. Час повністю змінити підхід до витрачання бюджету. Не розпорошувати його на саме утримання, а концентрувати для розвитку. Зекономити на утриманні та з другорядних завдань і заходів перенаправити на пріоритетні.

Пріоритетними назвав освітню, медичну, соціальну сфери. Втім перше місце серед них віддав дорожній інфраструктурі, адже зовсім нещодавно 92% доріг області не витримували ніякої критики. Тож, за 5 років висловив сподівання докорінно змінити ситуацію, поставивши це за мету. Програму відновлення доріг фахівці облдержадміністрації презентують Громадській раді вже найближчим часом.

Члени громадської ради Члени громадської ради

Обговорили, наскільки важливо поряд з якісними реформами освіти, медицини одночасно осучаснювати й інфраструктуру — робити сучасні дороги, зовні та зсередини сучасно оздоблювати школи, дитсадки, заклади охорони здоров’я тощо. Зробити, наприклад, одну надсучасну школу, яка стане взірцем для кожної громади, та прикладом для наслідування. Не оминули увагою якісне харчування в освітніх та позашкільних оздоровчих закладах.

Зазначили, що 70% дитячих літніх таборів не відповідають сьогоденню. Їхнє осучаснення наступного року почнеться з табору відпочинку «Маяк». Його відомість, на жаль, не прямо пропорційна наповненню, адже не всі діти хочуть їхати до таборів радянського зразка. У планах — покращити харчування, умови перебування дітей та якісні зміни у довкіллі.

Обговорили й галузь охорони здоров’я, в реформуванні якої область значно просунулася вперед. Дійшли згоди, що пацієнтам, як і лікарям, необхідно змінити ставлення до самого поняття «медпослуга» та до реформування галузі. Як і освітні заклади, погодилися з необхідністю осучаснити заклади соцзахисту для літніх людей, яких чимало на балансі області. Так, наступного року закінчиться реконструкція геріартричного комплексу. Приводяться у відповідність із сучасними вимогами інші заклади охорони здоров’я — обласна лікарня, онкодиспансер. Наступного року планують здати в експлуатацію кардіоцентр.

Зауважили, що за часів української незалежності довіра до влади невблаганно зменшувалася, доки прірва не стала надто відчутною, тож час її повернути через спільні з громадою ініціативи та якісну роботу виконавчої влади.

— Найголовніше — розуміти нашу спільну відповідальність і спільну участь. Формат стосунків виконавчої влади та представників громадськості, дякувати Володимиру Голубу, вважаю абсолютно правильним, — зазначив Валерій Головко. — Не може сьогодні влада працювати у закритому форматі — має бути зворотній зв’язок. Будь-яка ініціатива мусить бути адаптованою для людей і підзвітною — на що витрачаємо кошти наших платників податків.

Директор Департаменту економрозвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко розповіла про результати економічної діяльності області за минулі місяці поточного року та напрацювання на наступний рік.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Згадали реформу надання адмінпослуг, яка на Полтавщині, на жаль, «кульгає». На папері ЦНАПи, ніби є, але, зайти в приміщення — не значить отримати якісну послугу. Тож у планах на наступний рік будівництво сучасного ЦНАПу в самій будівлі ОДА, де послуга надаватиметься якісно та за лічені хвилини. Адже сучасна адмінпослуга полягає у швидкості, а не збиранні довідок «на колись».

Підтримуватиме область і низку державних програм, зокрема, щодо будівництва житла для молодих сімей та забезпеченню житлом учасників АТО.

Серед пріоритетних назвали й програму з підтримки археології на Полтавщині. Подібну прийматимуть вперше. Вона передбачатиме й фінансове забезпечення галузі, й розвиток туристичного напрямку. Полтавщина має стати більш привабливою для туристів, адже має глибоке історичне коріння, багату культурну спадщину, про які свідчать чисельні археологічні дослідження.

Не оминули увагою й багатостраждальний Кадетський корпус. Розмови про долю будівлі не сходять з вуст громадськості вже тривалий час. Тож влада продовжує перемовини з міською владою та можливими інвесторами.

Прес-служба Полтавської ОДА