Готовність до опалювального сезону та робота енергопостачальних компаній: відбулося засідання обласної координаційної ради

Сьогодні у Полтавській ОДА, під головуванням заступника облдержадміністрації Олега Пругла, відбулося засідання обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів з підготовки народного господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року.

Наразі усі відповідні служби області готуються до проведення опалювального сезону, роботи проходять згідно графіку.

— Сьогодні у нас протокольна нарада. На якій ми разом із представниками енергопостачальних компаній та профільних департаментів розглянули питання організації роботи з підготовки житлового господарства до опалювального сезону. Який ми, без сумніву, розпочнемо зі 100%-ю готовністю та проведемо якісно для того, аби полтавцям було тепло та комфортно в оселях, — зазначив Олег Пругло.

Голова правління ПАТ «Полтавагаз» Ростислав Гринчак розповів, що підприємство проводить підготовку у терміни розроблені до організаційно-технічних заходів:

— Відповідно до плану розвитку газорозподільної системи на наступні 10 років, першим розділом якого є інвестиційна програма підприємства, цьогоріч нам необхідно освоїти 57,48 мільйонів гривень. У тому числі 16,7 мільйонів гривень на заходи з відновлення об’єктів державного майна. А це і капремонт будівель газорегуляторних та шафних регуляторних пунктів, і заміна обладнання, і реконструкція газових мереж. За інвестиційними програмами у нас проблем немає, усі роботи виконуємо згідно графіку.

Ростислав ГринчакРостислав Гринчак

Єдине, чого не зможуть виконати, за словами голови правління, це — встановлення будинкових лічильників обліку газу:

— Це питання стримується за об’єктивних факторів, які від підприємства не залежать. На сьогодні ПАТ «Полтавагаз», згідно інвестиційної програми 2016 року, закупило усі лічильники, які треба було встановити, практично 100% виконано їх комплектацію. Але, наразі виконано тільки 10% від обсягу робіт.

Ростислав Гринчак зазначає, що друге проблемне питання — відмова власників балансоутримувачів, управителів ЖКГ від підписання договорів на експлуатацію складових газорозподільної системи багатоквартирних будинків:

— Тому, ми прийняли рішення усім балансоутримувачам відправити договори на експлуатацію, акти розмежування та калькуляцію. Робота проведена, чекаємо результату.

Проблеми дотичні, тому подібні ситуації під час наради озвучили і представники ПАТ «Гадячгаз» та «Лубнигаз».

Олег Пругло Олег Пругло

Заступник голови ОДА Олег Пругло наголосив, що усі проблемні питання знаходяться на постійному контролі голови облдержадміністрації, і уже напрацьовані шляхи їх вирішення.

— Наразі ми розглядаємо два шляхи вирішення питання щодо обслуговування будинкових газових мереж — це передача їх на баланс «Полтавагаз», включаючи надання таких послуг у тариф. Або заключення договорів на обслуговування з «Полтавагаз» чи іншою організацією, яка має ліцензії на проведення відповідних робіт, — сказав він.

Не оминув увагою заступник голови і питання щодо виплат компенсації за субсидії. Посадовець зазначив, що проблема є, проте Кабмін вже шукає шляхи її вирішення.

— Остаточно питання не вирішено, але воно дуже активно обговорювалося головою ОДА Валерієм Головком у Кабінеті Міністрів з першим Віце-прем’єром. Уже провели нараду, де питання розглянули дуже детально. Тому я впевнений, що таких пікових ситуацій, які були раніше, вже не виникне, — підсумував Олег Пругло.

Прес-служба Полтавської ОДА