Голови об’єднаних територіальних громад Полтавщини зустрілись з керівництвом області

Сьогодні голови територіальних громад Полтавщини та представники громад, вибори у яких відбудуться у грудні, зустрілись з Валерієм Головком для обговорення впровадження реформи децентралізації. Під час зустрічі вирішили створити «Координаційну раду об’єднаних територіальних громад Полтавщини», яка має на меті допомагати у розвитку громад.

Полтавська область — одна з лідерів у впровадженні реформи децентралізації. На сьогодні в області створено 39 громад, у семи з них вибори відбудуться 24 грудня. 

— Ми попереду в реформі децентралізації. Уже маємо чималі успіхи, а головне досвід, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Ті громади, які створені уже не перший рік багато пройшли та були першопрохідцями у багатьох напрямках. Сьогодні кількість громад зростає і, вважаю, було б добре аби в нас була можливість обмінюватись досвідом та знаннями.

Валерій Головко Валерій Головко

Голова Полтавської ОДА наголосив на важливості комунікації між головами об’єднаних територіальних громад та обміні досвідом у створені та розвитку громад.

— Потрібно не втрачати темпи, та і надалі бути попереду, а для цього, вважаю, нам необхідна тісна комунікація. Зараз в нас є флагмани децентралізації — це такі громади як Омельницька, Шишацька, Пирятинська. Вони стали першими хто об’єднався, і є такі які сьогодні стоять на шляху об’єднання. Вважаю, було б чудово аби вони мали зв’язок між собою та передавали один одному досвід, — продовжує Валерій Головко.

Під час зустрічі очільник ОДА запропонував створити «Координаційну раду об’єднаних територіальних громад Полтавщини», яка б допомагала головам ОТГ у впровадженні реформ, економічному розвитку, в галузі освіти, здоров’я:

— Для цього ми також повинні мати тісну співпрацю. Хочу аби об’єднані територіальні громади спілкувались між собою та з директорами профільних Департаментів. Чекатиму від голів об’єднаних територіальних громад пропозицій щодо внесення змін до Перспективного плану розвитку області. Це потрібно зробити зараз, до прийняття бюджету, щоб не втрачати цілий рік. 

Учасники зустрічі — голови ОТГ та директори Департаментів ОДА Учасники зустрічі — голови ОТГ та директори Департаментів ОДА

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко підтримує ініціативу Валерія Головка, щодо створення такої ради.

— До ініціативи створення цієї ради долучились також і голови флагманів об’єднаних територіальних громад, які об’єднались одні з перших та добре розуміють важливість таких заходів. Створення такої ради допоможе у вирішення найважливіших питань, які стосуватимуться економічного зростання, будівельної активності, фінансової самодостатності. Реалізації реформ в освітній, медичній галузі, реформи ЖКХ, забезпечення якісною питною водою і таке інше.

На зустріч також запросили і директорів профільних Департаментів Полтавської ОДА для координації роботи між ними та головами ОТГ. 

Тимофій Голбан, Інна Іщенко та Валерій Головко Тимофій Голбан, Інна Іщенко та Валерій Головко

— Наш Департамент — це будівництво, ЖКХ, архітектура, — говорить Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ ОДА. — Тобто, це планування правильного будівництва, виконання програми щодо будівництва субрегіональних полігонів побутових відходів та переробних заводів. Це планування виконання генеральних планів громадами. Правильність використання коштів спрямованих на будівництво. 

Крім того, з 1 січня 2018 року на баланс Полтавської ОДА переходить 7188 км доріг. 

— Разом з громадами ми повинні будемо опікуватись цими дорогами — капітально та поточно ремонтувати, утримувати. Аби робити все вчасно та максимально ефективно нам необхідно координувати нашу роботу та мати повну співпрацю, — продовжує Тимофій Голбан. 

Ольга РИБЧИНЧУК, редактор проекту «Слово Громади»