Головний термінал міжнародного аеропорту «Полтава» планують реконструювати за 26 мільйонів

Обласна влада замовила проект та одразу оголосила конкурс на капітальний ремонт терміналу комунального аеропорту

6 березня Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА опублікував звіт про укладання договору на розробку проекту капітального ремонту існуючої будівлі аеровокзалу ПОКП «Аеродром-Полтава» з улаштування міжнародного пункту пропуску в Супрунівці, на вул. Київська, 2б.

Згідно з договором, до 30 квітня замовлення має виконати полтавське приватне підприємство «УСП «Мегаполіс» за 810 тис. грн.

ПП «УСП «Мегаполіс» належить Юрію Бєлодєду та Руслану Русанову. Їм також належить ПП «Укрсервіспроект». За останні два роки ці два підприємства отримали 22 підряди на проектування загальною вартістю 10,5 млн грн. Зокрема, серед них:

  • 5,7 млн грн — проект будівництва корпусу невідкладних станів ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського;
  • 1,2 млн грн — проект реконструції обласного онкодиспансеру;
  • 1,2 млн грн — проект реконструкції обласного клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • 400 тис. грн — проект реконструкції колектору на вул. Південній.

Вже 7 березня Департамент оголосив тендер на капремонт аеропорту «Полтава». При цьому очікувана вартість закупівлі склала 26 млн 257 тис. грн. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 23 березня, початок аукціону — 26 березня. Граничний термін виконання замовлення — 31 грудня 2018 року.

Різниця в один день між звітом та оголошенням тендеру може говорити про те, що на момент підписання договору, проект був готовий.

Процес реконструкції комунального аеропорту, який наразі більше нагадує музей радянської авіації, активізувався після того, як на початку грудня 2017 року представник українського туроператора «Join UP!» оголосив, що вже 2 травня 2018 року із Полтавського аеропорту до Анталії (Туреччина) здійснить свій першій виліт літак Boeing 737-400 авіакомпанії YanAir.

20 грудня Кабмін України надав полтавському аеропорту статус міжнародного. Це дало підстави підключитися до проекту Полтавській облраді та ОДА.

Однак, чи встигне обласна влада до заявленої дати провести необхідний мінімум робіт невідомо, адже до анонсованого вильоту залишилося менше 2 місяців.

А роботи багато. Так, центральна частина споруди на першому поверсі відводиться для потреб пасажирів внутрішніх рейсів — там будуть встановлені зручні крісла, там же можна буде купити їжу, воду і дрібнички у дорогу. Усі три зони очікування матимуть свої окремі туалети. Окрім цього потрібно облаштувати місця для роботи митників та прикордонників.

Та поки що керманичі спромоглися замінити над будівлею аеропорту російську букву «Э» на українську «Е». До неполіткоректної мозаїки з Петром I в залі аеропорту руки ще не дійшли, але натомість паузу заповнили тим, що найбільше полюбляє «середньостатистичний полтавець» — це перейменування та найменування. Напевно, за жвавим обговоренням і вже гострими суперечками в соцмережах полтавці не надто прискіпливо стежитимуть за безпосереднім процесом реконструкції. Так, Полтавська облрада повідомила, що уже місяць полтавці обговорюють майбутню назву місцевого аеропорту. Серед безальтернативно запропонованих варіантів 5 імен: Івана Мазепи, Миколи Гоголя, Івана Котляревського, Григорія Сковороди та Симона Петлюри.

Ні інших варіантів, ні варіанту «Залишити «Аеропорт Полтава» — не існує. Але, тим не менш, в заданих рамках голосування триватиме до 31 березня. Станом на 7 березня його результати наступні:

  • за Івана Мазепу — 1991,
  • за Миколу Гоголя — 1323,
  • за Івана Котляревського — 983,
  • за Григорія Сковороду — 446,
  • за Симона Петлюру — 364.

Після найголовнішого — перейдемо до дрібниць: «А що із фінансовими можливостями?». Поспішаючи встигнути до 2 травня, депутати облради погодилися зняти вільні кошти з інших пріоритетних напрямків. Так, 36 млн грн буде перекинуто з «гарячого» рядка ремонту доріг. Всього ж для реалізації першочергових заходів по Програмі реконструкції аеропорту потрібно 48 млн грн.

До речі, будівля старого аеровокзалу, якщо вірити оголошенню на OLX, зараз продається за $70000. За суму еквівалентну 1,8 млн грн можна придбати 86 соток землі з підведеними комунікаціями, 541 м² асфальтобетонного перону та 217 м² пасажирського павільйону.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»