Головне управління Держгеокадастру в Полтавській області відзвітувалося за минулорічну роботу

Начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим ЧувпилоНачальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило

Сьогодні відбулося засідання розширеної колегії Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області за участі в. о. голови Держгеокадастру України Олександра Колотіліна, першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького та начальника ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадима Чувпила.

Серед присутніх керівники структурних підрозділів Головного управління та фахівці підрозділів управління в районах і містах. Відзвітувалися за минулорічну роботу, підбили підсумки, обговорили проблемні питання та цьогорічні завдання служби.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зазначив, що за кілька останніх років зроблено великий крок в напрямку взаємодії між службою Держгеокадастру й облдержадміністрацією:

— За час, що працюю на посаді, співпраця ГУ Держгеокадастру й Полтавської ОДА вийшла на абсолютно новий якісний рівень. Зрозумілий стан справ у районах. Завдяки злагодженій роботі з РДА, РР та ОДА, вирішуються нагальні питання.

Зокрема посадовець відзначив професійність керівника управління Вадима Чувпила:

— Фахова робота керівника управління є показовою як на колегіях і нарадах у стінах ОДА, так і на сесіях обласної ради. Депутати також відмічають цю підтримку. Такий результат можливий лише за спільної якісної роботи фахового колективу.

Про підсумки роботи доповів начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило. Так, за 2017 рік управління та його територіальні підрорзділи опрацювали 201 975 документів, з яких 63 384 — з постановчими та 132 591 з інформаційними питаннями.

Через електронні сервіси Держгеокадастру структурні підрозділи управління надали 223 000 адмінпослуг юридичним і фізичним особам. На ім’я керівництва ГУ служби за рік надійшло 1 237 звернень громадян. На особистому та виїзних прийомах розглянули 671 звернення. На всі звернення надані вичерпні відповіді та здійснене належне реагування.

З 1 січня по 31 грудня 2017 року ГУ отримало 31 534 клопотання від юридичних і фізичних осіб щодо розпорядження землями с/г призначення. Відповідно підготовано 11 577 наказів про надання дозволів на розробку проектів землеустрою, 86 наказів щодо поновлення договорів оренди та внесення до них змін про збільшення орендної плати.

З початку ініціативи й станом на 1 березня цього року до ГУ надійшло 14 116 клопотань по забезпеченню земельними ділянками учасників АТО. Надані 7 817 дозволи на загальну площу 13 409 га. Для учасників АТО на території області за рахунок земель державної комунальної власності зарезервовано 7 981 га, з них 7 647 га — землі с/г призначення.

Управління контролю за використанням та охороною земель за рік провело 763 заходи державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності. У 157 з 2 268 перевірених розпорядчих документів знайдені порушення.

Виявлені 467 порушень вимог земельного законодавства на площі 41 417 га. З метою їх усунення управління видало 387 приписів на площі 35 250 га, в тому числі 68 повторних на площі 9 000 га. Складено 203 протоколи, винесено 200 постанов, у добровільному порядку сплачено 179 штрафів на суму 39 865 грн.

Андрій Пісоцький, Олександр Колотілін, Вадим Чувпило, Алла Косик Андрій Пісоцький, Олександр Колотілін, Вадим Чувпило, Алла Косик

Розрахували 97 випадків розміру завданої державі шкодина суму понад 3,35 млн грн, з яких у добровільному порядку сплачено більш 2,68 млн грн. До правоохоронних органів довелося передати 100 матеріалів щодо порушників на площі 20 221 га.

Щодо проведення нормативної грошової оцінки — охоплено 100% із 1 841 населеного пункту. З них у 1 105 — повторно та в 1 636 встановлені межі. За звітний період державні кадастрові реєстратори зареєстрували в області 54 406 земельних ділянок. За рік представники ГУ Держгеокадастру взяли участь у розгляді 470 судових справ, 234 з яких вирішені на користь управління.

Колегія проаналізувала та визнала задовільною минулорічну роботу управління.

— Сподіваюся, що ця колегія стане черговим поштовхом для подальшої роботи та нарощення темпів і результатів, над якими працюємо, — зазначив Вадим Чувпило.

Прес-служба Полтавської ОДА