Головко: Потрібно створити єдину абонслужбу теплоенерго та водоканалу, щоб поліпшити комунікацію із споживачами

Абонслужби «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго» Абонслужби «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго»

Голова Полтавської ОДА пропонує зменшити навантаження на тариф шляхом оптимізації роботи комунальників та долучити до цього місцеві бюджети

Чи має перспективу ініціатива Полтавської міськради взяти на свій баланс обласні комунальні підприємства водоканал та теплоенерго? Із таким запитанням «Полтавщина» звернулася до голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка. У своїх відповідях він порушив не тільки проблему неплатежів, але й підходу самих підприємств до роботи зі споживачами послуг.

— Так, міська влада виступила із такою ініціативою, а депутати облради визначаються, як правильно це зробити. Адже є питання боргів: кошти винні підприємствам, винні й самі комунальники. До передачі на баланс міста питання боргів потрібно вирішити.

Наразі є позитивний формат співпраці із обласним центром, місто, наприклад, не стоїть осторонь модернізації водоканалу, адже 90% споживачів послуг цього підприємства — це мешканці Полтави. Найкритичніший стан на підприємстві — із каналізацією, хоча є питання і щодо водопостачання. В першу чергу керівництво підприємства має виробити концепт — який стан вони мають і до якої мети йдуть. Скільки на це вийде часу — важко сказати. Наприклад, приблизна вартість модернізації каналізації — 350 млн грн. Обласний бюджет самотужки це не «потягне». Тому ми запланували для початку в 2017 році витратити на це 50 млн грн: 25 млн з обласного бюджету, 25 млн — з міського. У свою чергу керівництво водоканалу повинно інформувати громадськість, як відбуваються роботи, який результат ставлять перед собою.

Валерій Головко Валерій Головко

Окрім цього Валерій Головко порушив проблеми ще одного комунального підприємства — «Полтаватеплоенерго»:

— Я знаю, що рівень розрахунків із підприємством наразі склав 58% (на початок січня — менше половини. — Авт.) Тому потрібно подивитися на складові тарифу і на видатки, які навантажують цей тариф. Ідея проста — нам потрібно просто говорити про тариф. Адже тариф — це спроможність чи не спроможність платити. Якщо тариф непідйомний, то ми повинні подивитися на те, а як місцеві бюджети можуть компенсувати частину цього навантаження. Адже споживачі — це платники податків. Тому бюджети повинні це компенсувати. Це моя ідея, і я буду її впроваджувати. І це абсолютно нормально.

Бо якщо ми робимо модернізацію, яка несе тільки збільшення вартості — це шлях в нікуди. Тому головна задача — це стабілізувати тариф, «вичистити» його від зайвого навантаження. Наприклад, на підприємствах є абонентські служби, які збирають платежі за комунпослуги. Доречно — створити із кількох абонслужб одну, і тим самим зекономити гроші. Також ця об’єднана абонентська служба повинна створити і покращити комунікацію із споживачами, окремо із боржниками. І так потрібно пройти по кожному підрозділу. Наразі немає скарг по наданню послуг — і це головне. А якщо послуга вчасна і якісна — то споживачі мають за це вчасно розрахуватися.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»