Голова Жовтневого райсуду Полтави таки визнаний правопорушником

15 лютого колегія Полтавського окружного адміністративного суду під головуванням Тетяни Канигіної залишила без задоволення позов голови Жовтневого районного суду Полтави Олександра Струкова до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) і судді Лариси Гольник як третій особі на стороні відповідача.

Пан Струков намагався визнати протиправним рішення і розпорядження, винесене Вищою радою правосуддя 6 вересня минулого року, про порушення ним Закону України «Про запобігання корупції» та притягнення в зв’язку з цим до дисциплінарної відповідальності.

Як повідомляли ЗМІ, після того як Лариса Гольник відмовилася закрити складене в 2014 році працівниками правоохоронних органів дисциплінарне провадження стосовно міського голови Полтави Олександра Мамая за фактом корупційного діяння (він поставив на голосування депутатів міськради питання про виділення кількох ділянок землі, що належить громаді, своєї падчерки для ведення бізнесу), мер через свого колишнього заступника Дмитра Трихну намагався підкупити Гольник. Сума угоди становила 5 тисяч доларів. Відбутися вона повинна була за сприяння Олександра Струкова. Лариса Владленівна не тільки не прийняла «винагороду», а й записала спробу підкупу на відео. З цим відео вона згодом звернулася до суду.

З того часу Олександр Струков влаштував для своєї підлеглої обструкцію: оформляв їй прогули в той час, коли вона відлучалася для дачі показань слідчим, не підписував відрядження для поїздок до Києва на запрошення вищих судових інстанцій, складав на неї негативні характеристики, відправляв в основний і додатковий відпустки без її згоди, застосовував до неї інші неправомірні дії. Суддя-викривач, втомившись терпіти знущання, звернулася до НАЗК з проханням надати їй правовий захист.

На підставі наданої Гольник інформації, а також матеріалів вищих судових інституцій, Жовтневого районного суду Полтави і пояснень його голови експерти агентства прийшли до висновку, що Струков своїми діями порушив ч. 3 ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції». За це правопорушення передбачено дисциплінарне покарання. У вересні минулого року НАЗК внесло припис голові Вищої ради правосуддя щодо Олександра Струкова, і з того часу тривав розгляд у цій справі.

– Сьогодні в судовому засіданні заступник керівника відділу з питань в сфері захисту викривачів НАЗК Євген Богатов підкреслив, що я провела два гучних викривальних розслідування, – розповіла «ФАКТАМ» Лариса Гольник. – Перший раз – коли розкрила злочинну змову Олександра Мамая і його колишнього заступника Дмитра Трихни. Другий – коли звернулася із заявою в НАЗК на Струкова. На жаль, незважаючи на те, що судді-викривачі знаходяться під захистом держави, в країнах таких, як наша, їм не може бути гарантована безпека. На мене, як відомо, в грудні минулого року було скоєно замах, який, до речі, так і не розкрито. З того часу до мене приставлена ​​охорона. А Струков і його поплічники продовжують війну зі мною: завтра (16 лютого. – Авт.) Відбудуться збори колективу Жовтневого районного суду Полтави, який чекає моїх пояснень з приводу моєї заяви на засіданні Вищої ради правосуддя 6 лютого. Вища рада прийняла рішення внести подання президенту України про призначення мене суддею безстроково. Я тоді просила відкласти внесення подання до того, поки не буде прийнято рішення по судді Струкову. І говорила, що в умовах психологічного терору, який він влаштував у колективі, працювати неможливо, що судді знаходяться під надзвичайним тиском голови суду. Загалом, те, що діється в Жовтневому суді, складно назвати останнім часом правосуддям.

Сторони сьогоднішнього судового процесу мають право оскаржити рішення в місячний термін.