Голова Соцпартії Сергій Каплін став Представником дітей війни у Парламенті

Народний обранець оголосив також про створення у Верховній Раді Міжфракційного депутатського об’єднання «Захист дітей війни». Каплін уже підписав угоди про представництво інтересів у Парламенті із 6 організаціями дітей війни. 

«Я прийняв для себе найважливіше рішення — крім профспілок, простих людей, я буду представляти тих, хто найменш захищений — дітей війни. За ініціативи Соціалістичної партії України свого часу в 2004 році був прийнятий закон, яким передбачено 30% надбавку для дітей війни, потім її просто забрали. Сьогодні ми реєструємо наш план поновлення їхніх прав. У нас уже є офіс навпроти Верховної Ради, де працюють експерти, юристи, економісти, які розроблять нову лінійку законопроектів для того, щоб захистити права цієї категорії. Ми почнемо видавництво газети. Уже сьогодні підписано 6 угод із великими масовими організаціями дітей війни. Ми будемо захищати їхні права і відновимо справедливість», — розповів Каплін.

Наразі в Україні біля 3 мільйонів дітей війни — людей віком від 73 до 91 років. Одне із задекларованих зобов’язань держави щодо дітей війни — доплата до пенсії, яка на момент прийняття закону мала становити 30% від мінімальної пенсії. Сума значна, тому ніхто її й не отримав у тому обсязі, в якому обіцяли спочатку. Нинішня влада, заявив Каплін, уперто ігнорує дітей війни взагалі як категорію.

«Віце-прем’єр міністр України з соціальних питань Павло Розенко сказав, що це надумана категорія громадян. Тобто ви — урядовці, яких тисячі, які отримали безкоштовно квартири, земельні ділянки — не надумана категорія громадян? Ви — дармоїди 8-ми скликань у Верховній Раді — не надумана категорія громадян, які все життя всі 27 років користувалися пільгами, возили ваші зади державні автомобілі, вам дарували квартири, вам дарували високі зарплати, премії, в теплі, в добрі — начебто керували, а насправді розбазарювали країну. А 3 мільйони людей, які віддавали свої життя для того, щоб країна відбулася — це надумана категорія громадян? Мені соромно за такі слова Розенка і ми від соціалістичної, Соціал-демократичної партії і профспілок ставимо ультиматум Уряду, аби він був звільнений зі своєї посади!», — заявив представник дітей війни у Парламенті. 

Невиконання державою своїх зобов’язань призвело до того, що з 2008 року діти війни масово пішли в суди, вимагаючи повернути 30-відсоткову доплату за кілька років. У якийсь момент «нагорі» зрозуміли, що ситуація стає некерованою — в суди звернулося понад 3 млн осіб. Пенсійний фонд подавав апеляцію за апеляцією, суди припинили йти назустріч дітям війни і виносити позитивні рішення.

Прес-служба Соціалістичної партії України