Голова сільради отримав 6 років тюрми за хабарництво, подав апеляцію і відбувся штрафом

Голова Підгорянської сільради Анатолій Няйко Голова Підгорянської сільради Анатолій Няйко | Кадр з відео «Тижневика Ехо»

У 2015 році суд присудив 6 років тюрми голові Підгорянської сільради Анатолію Няйку, якого затримали при отриманні хабара. Проте, чиновник, завдяки апеляції та перегляду справи, зміг «відбутися» штрафом

10 грудня 2015 року Кобеляцький райсуд присудив 6 років тюрми Анатолію Няйку — голові Підгорянської сільради. Чиновник вимагав 4,6 тис. доларів, й в момент отримання 1,2 тис. його затримали. Пройшло півтора року, й вже Решетилівський райсуд присудив Анатолію Найку штраф.

Отже, слідство встановило, що у 2012 році голова сільради «допоміг» місцевому бізнесмену отримати 72,1 га землі в оренду. Проте «допомагав» чиновник не з альтруїстичних міркувань: він вимагав за це половину річного доходу з цієї ділянки.

Бізнесмен погодився на таку умову, але коли отримав ділянку, то «забув» про неї. Тоді сільський голова почав робити все можливе, щоб відібрати її. Врешті-решт у 2015 році чиновник зажадав «мирову», а саме 4,6 тис доларів. Підприємець звернувся до правоохоронців.

В момент передачі 1,2 тис доларів Анатолія Няйка затримали 5 лютого 2015 року. Це не завадило йому балотуватися та перемогти на чергових місцевих виборах. Проте, одразу після перемоги на виборах, у грудні 2015 року, чиновник отримав вирок. 6 квітня 2016 року Няйко успішно оскаржив його в Апеляційному суді Полтавському суді. Адвокат звернув увагу на важливі обставини справи, такі як: відсутній підпис особи, що вручила повідомлення про підозру, а саме повідомлення змінили через деякий час.

Враховуючи вище викладене, суд постановив звільнити сільського голову та поновити його на посаді. Крім цього, суд постановив повторно розпочати розгляд справи у суді першої інстанції.

Тепер найцікавіше: 13 червня 2017 року суддя Решетилівського райсуду Леонід Беркута, що свого часу закрив справу про конфлікт інтересів Олександра Мамая, присудив Анатолію Няйку штраф розміром 13 тис грн.

Зробив це суддя, враховуючи угоду про визнання винуватості, яку уклав сільський голова з прокурором. Отже:

  • Спочатку суд визнав Анатолія Няйка винним та «розміщує» його за ґрати;
  • Апеляційний суд, враховуючи важливі порушення, постановляє розглядати справу наново й відпускає Анатолія Няйка;
  • Далі сільський голова укладає умову про визнання винуватості (нагадаємо, що перед цим він оскаржив свою «винуватість» у суді);
  • Решетилівський суд затверджує угоду й присуджує чиновнику штраф в рази менше, ніж розмір отриманим ним хабара.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»