Голова Полтавської ОДА зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні

Зустріч представників обласної влади Полтавщини та представників Азербайджанської Республіки Зустріч представників обласної влади Полтавщини та представників Азербайджанської Республіки

Керівництво області зустрілись з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні. Під час зустрічі, головним чином, обговорили стан зовнішньоекономічних зв’язків, іноземного інвестування та міжнародного співробітництва Полтавської області з Азербайджаном, а також перспективи подальшої співпраці.

— Дуже радий сьогодні завітати в таких цікавий край! Це наш перший візит на Полтавщину і він носить ознайомчий характер. Ми хочемо співпрацювати з кожним регіоном України, залучати інвестиції. Переконані, що Полтавщина має дуже великий потенціал і наша співпраця буде плідною, — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худаяр оглу Худієв.

Налаштований на спільні проекти між Полтавщиною та Азербайджаном і голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Він наголосив, що зараз Полтавщина експортує чималий відсоток товарів саме до цієї країни та навзаєм отримує інвестиції. 

— Є чимало пропозицій щодо співпраці, тож будемо рухатись у цьому напрямку. Адже наші колеги, так само як і ми, бажають розвивати Полтавщину. Наша спільна робота та консолідація неодмінно принесе гарні результати обом сторонам, — переконаний голова Валерій Головко. 

Зокрема, вже є результати тісної співпраці між Полтавщиною та Азербайджаном. Наприклад, зовнішньоторговельний оборот товарів області з Азербайджанською Республікою за перший квартал цього року становив 74,6 млн доларів. В свою чергу, питома вага Азербайджану становила 9,8% від загального обсягу зовнішньоторговельних зв’язків Полтавської області з країнами світу. 

Обсяг експорту товарів підприємств області на азербайджанський ринок склав 8,2 млн доларів, а обсяг імпорту — 66,4 млн доларів. За цей період відбулося збільшення обсягів експортних поставок продукції на 63% відносно показників попереднього року.

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Азер Худаяр оглу Худієв Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Азер Худаяр оглу Худієв

Андрій Пісоцький, Валерій Головко, Інна Іщенко Андрій Пісоцький, Валерій Головко, Інна Іщенко

Загальна сума прямих іноземних інвестицій від азербайджанських інвесторів до статутних капіталів підприємств Полтавщини на початок квітня становила більше 3 млн доларів.

Інвестори з Азербайджану на Полтавщині найбільше вкладають кошти у будівництво, оренду нерухомості, адміністративне обслуговування, а також сферу роздрібної торгівлі.

Загалом, на території Полтавської області працює 11 підприємств з азербайджанськими інвестиціями, найбільші обсяги яких зосереджені у ТОВ «Ельмонд» та «Аеросконстракшн», що займаються будівельною діяльністю та орендою нерухомості.

Окрім того, між Полтавщиною та Азербайджаном тісна співпраця в гуманітарній сфері. Зокрема, укладено договори про співробітництво між Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Бакинським слов’янським університетом, Державним економічним університетом, а також університетом кооперації Азербайджану. 

Лише за 2015-2016 роки у Вищих навчальних закладах Полтави навчалось 235 студентів з Азербайджану. Більшість з них (174 особи) — студенти Полтавського університету економіки і торгівлі. Навчання у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за останні роки отримало 20 студентів з Азербайджану, а ще 41 студент отримав знання в Українській медичній стоматологічній академії.

Прес-служба Полтавської ОДА