Голова Федерації греко-римської боротьби Полтавщини Рустам Азізов отримав почесну грамоту обласної ради

Олександр Буцький, Рустам Азізов, Роман Товстий, Руслан РоговОлександр Буцький, Рустам Азізов, Роман Товстий, Руслан Рогов

Почесну грамоту і нагрудний знак вручали заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, депутат обласної ради Руслан Рогов та начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький.

Почесну нагороду Рустам Азізов отримав за багаторічний внесок у розвиток греко-римської боротьби на Полтавщині. 

Після нагородження Рустам Азізов розповів представникам обласної влади про останні досягнення борців. Так, у 2017 році на чемпіонатах України юні спортсмени завоювали сім бронзових, дві срібні та дві золоті медалі, а на всеукраїнських чемпіонатах серед дорослих — три срібні, дві бронзові та одну золоту.

Наша спортивна гордість — Дмитро Пишков та Євген Савєта — брали участь у чемпіонатах світу та Європи 2017 року. Савєта став третім на чемпіонаті світу серед військовослужбовців. Борець Максим Лю посів сьоме місце чемпіонату світу серед кадетів.

Вручення нагороди облради

Нагрудний знак до почесної грамоти облради Нагрудний знак до почесної грамоти облради

Рустам Азізов зазначив, що поступово розширюється географія греко-римської боротьби на Полтавщині. Так, відкриті нові борцівські зали у Стасях, Гребінці та Шишаках. До речі, у Стасях викладає талановитий спортсмен — переселенець з Луганська. У трьох школах Полтави нещодавно з’явилися відповідні безкоштовні секції для дітей.

— У нас зараз є проблема — не вистачає тренерів. Наприклад, є бажання і можливість відкрити секцію у Котельві. Нас у цьому дуже підтримує знаменита керівник підприємства і патріот свої землі Тетяна Корост. Але там нікому викладати, — зазначив Рустам Азізов.

Учасники зустрічі також обговорили перспективні місця для розвитку як греко-римської боротьби, так й інших видів спорту. У першу чергу згадали Решетилівку та Головач (базу спортивно-оздоровчого табору «Маяк»).

Рустам Азізов Рустам Азізов

Роман Товстий Роман Товстий

У свою чергу заступник голови ОДА Роман Товстий підкреслив, що облдержадміністрація та обласна рада останні два роки роблять для нашого спорту все можливе. Йдеться як про відзначення окремих талантів, так і про фінансування галузі в цілому. Так, у 2017 році майстри спорту України Дмитро Пишков та Євген Савєта почали отримувати стипендії голови облдержадміністрації в розмірі двох мінімальних зарплат. А у 2018-му фінансування управління сім’ї, молоді та спорту ОДА складе значну суму, 100 млн. грн.

— Чим більше зусиль і фінансів ми вкладемо у спорт зараз, тим менше їх згодом доведеться вкладати у медицину. Тому маємо підтримувати як різні спортивні напрямки, так і окремих людей, які присвячують своє життя фізичному вихованню молоді, — зазначив Роман Товстий.

Довідково. У 2017 році на проведення обласних та участь у всеукраїнських заходах з греко-римської боротьби з обласного бюджету виділено понад 160 тис. грн., за кілька перших місяців 2018-го — вже понад 40 тис. грн. З 2018 року в Полтавській обласній школі вищої спортивної майстерності відкрито відділення греко-римської боротьби (м.Кременчук). Перспективний кременчужанин Максим Лю включений до штатної спортивної команди резервного спорту Полтавської області.

Прес-служба Полтавської ОДА