Гольник проти Трихни: у суді Полтави почали досліджувати докази

Відбулося ще одне судове засідання у справі судді Октябрського райсуду Гольник проти колишнього заступника міського голови – Трихни. Його звинувачують у намаганні підкупити Ларису Гольник, коли та вела справу Мамая.

Як підтвердження – відео зустрічей судді, мера та його заступника, яке не могли дослідити майже два роки, бо не було необхідного програмного забезпечення. Матеріали містяться на трьох флеш-носіях.

На цьому судовому засіданні відео все ж переглянули. Раніше уже дивилися його копію з дисків. Та в достовірності матеріалів засумнівався адвокат Трихни – Ігор Шеховцов. Не має віри й до записів із “флешок”.  

“– Сумніваюсь. Тому що є різниця між оригіналами та копією, – на ходу зазначає Шеховцов. 
– Якими саме? – уточнюємо. 
– Між оригіналами запису, які ми досліджували сьогодні, та копією, яку ми досліджували раніше. Є різниця. Суттєва, – каже адвокат. 
– Яка саме? – допитуємося у правозахисника. 
– Про це я скажу в своєму судовому висновку, – відповідає Шеховцов.

Для перегляду використовували браузер “Сафарі” – програмне забезпечення від стороннього розробника. Його встановлювали працівники Управління з боротьби з економічною злочинністю. Та Шеховцов сумнівається і в правильності використання цього софту – вимагає надати спеціальне обладнання. Але прокурор Сергій Мандич вважає клопотання марним.

“Я так розумію, що адвокат взагалі не розумів, що просить. Ніхто, звісно, не принесе записуюче обладнання, яке використовується працівниками оперативних служб”, – пояснює прокурор.

Переглянувши відео, суддя Куліш оголосив про перерву. Лариса Гольник вважає, що процес навмисно затягують.

“Ми наполягали на тому, аби змінити порядок розгляду доказів. Аби почала надавати докази сторона захисту. Оскільки у нас, в принципі, усі докази надано. Суд, схоже, вирішив надати можливість захисту ретельніше підготуватися”, – зазначає суддя.

Нагадаємо: судові тяжби тривають уже два роки.