Голів Шишацької і Семенівської ОТГ відзначили за якісну роботу

Наприкінці січня Олександр Тутка та Людмила Милашевич, голови Шишацької та Семенівської громад, отримали почесну подяку Прем’єр-міністра України за сумлінну працю і високий професіоналізм.

Шишацька та Семенівська ОТГ — одні з перших об’єднаних громад у Полтавській області. Обидві створені у 2015 році з ініціативи сільських голів. Крім цього, Семенівська громада — перша у області та одна з перших в Україні, до якої долучилися інші сільські ради.

— Провели слухання, організували довибори, і тепер наша громада зросла ще більше, — розповідає Людмила Милашевич. — Сьогодні в Семенівській ОТГ більше 11 тисяч жителів і ми плануємо перенести усі здобутки Семенівки і Вереміївки на села, які доєдналися, якомога швидше.

За три роки існування у громаді зробили капітальний ремонт майже усіх доріг, налагодили енергоефективне освітлення в усіх населених пунктах та вулицях. Особливо Людмила Милашевич пишається будинком захищеної старості:

— Ми виграли проект Державного фонду регіонального розвитку на цей будинок. Вже відремонтували приміщення, удосконалили всю інфраструктуру, закупили меблі і тепер облаштовуємо його. Тут варто подякувати за підтримку голові Полтавської ОДА Валерію Головку. Дуже хочеться, щоб у будинку захищеної старості було приємно знаходитися, тому збираємося зробити там атмосферу домашнього затишку.

Людмила Милашевич Людмила Милашевич

У середині квітня планують остаточно відкрити цей заклад. Отримає фінансування від ДФРР і соціально-культурний центр, який планують відкрити цього року у приміщенні колишньої школи:

— Будемо ремонтувати приміщення, бо тривалий час простою сказався. Дах протікає. Коли відремонтуємо, там буде соціально-культурний центр, всі послуги — в одному приміщенні. Там буде бібліотека, кабінет соціального працівника, ФАП, перукар, місця для святкувань — для цього ми переобладнаємо їдальню. Є можливість зробити там і два спортзали — великий і малий.

Минулого року Семенівська сільська рада закупила для спортивної школи тренажерні комплекси на 100 тисяч грн. Тепер доводять приміщення школи до ладу і створять місце, щоб жителі громади комфортно займалися. 

В авангарді освітньої галузі — Шишацька громада. У 2017 році Шишацька школа взяла участь у конкурсі опорних навчальних закладів і виявилася однією з кращих у області.

Олександр Тутка Олександр Тутка

— Ми залучили з державного бюджету 6 мільйонів грн, щоб переобладнати школу під потреби сучасних дітей. Зараз ремонтуємо та утеплюємо приміщення. Та головне — осучаснюємо техніку для навчання дітей. Я вважаю, що освіта молоді — пріоритетне завдання самоврядування, якщо ми хочемо справді світле майбутнє, — говорить Шишацький селищний голова.

Крім освіти, селищна рада, яку очолює Олександр Тутка, значно удосконалила комунальну сферу:

— Майже всі школи пройшли термомодернізацію. На них ми виділяли кошти від 400 тис до 1 млн грн — на поточні потреби, утримання, на дрібні ремонти. 

З 18 ФАПів 10 — капітально відремонтовані. У комунальне підприємство закупили 2 сміттєвоза, контейнери для сміття і зараз добудовують полігон для твердих побутових відходів. Його запустять у роботу 1 березня. Загалом же у Шишацьку ОТГ залучили 10 мільйонів грн інвестицій.

Ольга РИБЧИНЧУК