Глобинський суд призначив 4 роки ув’язнення водію вантажівки, який скоїв смертельне ДТП

На автошляху Кременчук — Хорол зіткнулися вантажівка DAF та Volkswagen Transporter — загинув 33-річний водій мікроавтобуса. Винуватець ДТП отримав 4 роки ув’язнення з позбавленням права керування транспортним засобом на рік. Окрім цього його зобов’язали виплатити сім’ї загиблого 600 тис. грн

27 вересня Глобинський районний суд Полтавської області виніс вирок водію вантажівки Сергію Бурлаці, який став винуватцем смертельної ДТП. 

Суддя Тетяна Левицька призначила винуватцю 4 роки позбавлення волі, позбавила права керувати транспортними засобами на рік та стягнула з нього на користь родини загиблого 600 тис. грн.

Нагадаємо, що 15 лютого 2019 року близько 10:50 на трасі зіткнулися автомобілі DAF та Volkswagen Transporter. Унаслідок ДТП загинув 33-річний водій мікроавтобусу.

Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, вантажівка DAF рухалася зі сторони Глобиного в напрямку Кременчука. Повертаючи до заправки, яка розташована зліва від напрямку руху вантажівки, Сергій Бурлака порушив правила дорожнього руху, а саме:

  • 10.1 «Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху»;
  • 1.1 розділу 34 «(вузька суцільна лінія) — поділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в`їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей».

Тобто водій DAF не переконався в безпечності повороту ліворуч та почав перетинати зустрічну смугу руху, по якій рухався Volkswagen Transporter. Через це мікроавтобус врізався у вантажівку.

В результаті ДТП водій Volkswagen Transporter отримав тяжкі тілесних ушкоджень, які призвели до смерті. Також, згідно з експертним висновком, загиблий був тверезим.

Обвинувачений Сергій Бурлака свою провину визнав повністю. Під час засідання розкаявся та висловив співчуття дружині загиблого. Також винуватець ДТП пояснив, що того дня їхав з Глобинського району в напрямку Кременчука зі швидкістю 10-15 км/год. В автомобілі закінчувалося пальне, він побачив АЗС та увімкнув «поворотник». Подивився, що не має перешкод для руху і почав поворот наліво. Автомобіль Volkswagen Transporter він помітив, але йому здалося, що він знаходиться ще далеко — на відстані 150-200 метрів. Коли вже перетнув зустрічну смугу, відчув удар в ліву частину автомобіля. Мікроавтобус відскочив від вантажівки, уперся в сніг і перевернувся на бік.

Обвинувачуваний відразу підійшов до автомобіля потерпілого та викликав швидку допомогу. Він хотів надати домедичну допомогу, але фельдшер заборонила чіпати потерпілого до приїзду швидкої допомоги.

Цивільний позов обвинувачений визнав частково — на суму 100 тис. гривень. За словами Сергія Бурлаки, він намагався частково відшкодовувати шкоду шляхом поштових переказів на адресу потерпілої. Повідомив, що має водійський стаж 20 років.

Потерпіла дружина загиблого в судовому засіданні пояснила, що обвинувачений до судового засідання не вибачався та не намагався допомогти родині загиблого. Прохала суддю призначити максимальне покарання з позбавленням права керування транспортними засобами.

Враховуючи всі вищезгадані обставини, суддя Тетяна Левицька визнала винуватим Сергія Бурлаку у порушенні правил дорожнього руху, яке спричинило смерть потерпілого (ч.2 ст. 286 КК України). Суд призначив винуватцю 4 роки ув’язнення та позбавив водійського посвідчення на рік. Крім того, суддя задовольнила позовну заяву потерпілих та стягнула з обвинуваченого 600 тис. грн.

Нагадаємо, що у березні Октябрський райсуд призначив 5 років ув’язнення водію, автомобіль якого вилетів з дороги та розчавив ремонтника у підземному переході. Також він має відшкодувати понад мільйон гривень матері та вдові загиблого.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»