Фонд Сороса у 2017 році профінансував полтавські проекти на 10 мільйонів гривень

Полтавські громадські організації за 2017 рік отримали 10 мільйонів гривень з фонду Сороса

Міжнародний благодійний фонд «Відродження» американського мільярдера Джорджа Сороса опублікував звіт про кошти, витрачені на Україну у 2017 році. «Полтавщина» проаналізувала, які полтавські організації отримали гранти і за що.

Разом благодійні та громадські організації Полтавської області отримали від фонду 10,3 млн грн на 14 проектів. Це на 42% більше, ніж у 2016 році. Як і минулого року, дві третини цієї суми віддали «Інституту аналітики та адвокації».

Проекти ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Загалом фонд фінансував «ІАА» шість проектів на загальну суму 6,8 млн грн.

1. Забезпечення сталого розвитку аналітичного центру «Інститут аналітики та адвокації»

Підвищення рівня організаційного розвитку, забезпечення сталості та стабільного розвитку організації, підвищення публічності та рівня довіри, посилення ролі та впливу організації на процес прийняття рішень органів влади через підвищення професійності та експертного потенціалу.

Сума: 3 782 581 грн

2. Державне фінансування для недержавних аналітичних центрів

Розробка концепції удосконалення системи державного фінансування досліджень з метою подальшого посилення можливостей аналітичних центрів в отриманні бюджетного фінансування на проведення досліджень.

Сума: 328 000 грн

3. Медіа та адвокація на місцевому рівні (1 етап)

Проект спрямовано на формування практик соціальної підзвітності влади та підтримка процесів реформ на місцевому рівні через розвиток громадської журналістики.

Сума: 933 485 грн

4. Медіа та адвокація на місцевому рівні (2 етап)

Проект спрямовано на формування практик соціальної підзвітності влади та підтримка процесів реформ на місцевому рівні через розвиток громадської журналістики.

Сума: 259 301 грн

5. Формування моделей звітності та обробки даних у сфері обігу наркотичних анальгетиків

Сума: 390 354 грн

6. Медичні закупівлі місцевого рівня — контроль та реагування

Проект спрямовано на створення мережі компетентного реагування на порушення регіональних закупівель в охороні здоров’я, що має на меті посилити раціональність використання коштів

Сума: 1 073 900 грн

Інші проекти

Ще 240 тис. грн «Відродження» витратило на два проекти інших організацій.

ГО «Полтавська філія Суспільної служби України» отримала 140 000 грн на проект «Сучасні театральні майданчики — осередки громадянської активності». За задумом, організатори готували учасників з Бахмута, Сєверодонецька, Дружківки, Попасної для відкриття соціальних театральних майданчиків як осередків громадської активності, а також демонстрували театральні вистави у цих містах.

ГО «Команда небайдужих» отримала 100 000 грн на проект «Формування адаптаційних моделей, інтеграція фронтової «субкультури» у суспільство і підтримка соціальної активності учасників АТО, членів їхніх родин». В рамках ініціативи, АТОвцям надавали юридичну та психологічну допомогу на базі Ветеранського центру соціально-психологічної адаптації учасників АТО і членів їхніх родин.

На жаль, це усі проекти, інформація про фінансування яких оголошена публічно. Даних про решту шість проектів Полтавської області немає. Цьогорічний звіт фонду «Відродження» містить лише посилання на грантові розділи, де розміщена інформація лише про вісім вказаних вище проектів. На які ініціативи було витрачено ще 3,3 млн грн, невідомо.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»