Фонд держмайна шукає орендарів для історичного будинку на Соборності, який забрали у профспілок

Історична будівля — Будинок Полтавського генерал-губернатора — на вул. Соборності, 37 у ПолтавіІсторична будівля — Будинок Полтавського генерал-губернатора — на вул. Соборності, 37 у Полтаві

Колишній будинок профспілок на Соборності, 37 здають в оренду та шукають відповідальних управлінців

Полтавське регіональне відділення Фонду державного майна вивчає попит на державне майно загальнодержавних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР, яке повернено у державну власність. З цією метою Фонд просить повідомити до 2 квітня про можливість взяти в оренду окремо розташовану адміністративну триповерхову будівлю площею 2127 м², за адресою: вул. Соборності, 37, яка обліковується на балансі Полтавської обласної ради профспілок (право власності визнано за ФДМУ Постановою Харківського апеляційного суду від 2 квітня 2016 року).

За позовом прокуратури, яка повернула об’єкт у власність держави, історична будівля оцінена в 32 млн 877 тис. грн.

Голова Полтавського регіонального відділення ФДМУ Алла Бережна більш детально розповіла про цю пропозицію:

— Фонд доручив нам, як регіональному відділенню, вивчити попит на пропозицію, щоб визначитися із подальшою долею історичної будівлі, яка не використовується. Продати будівлю не можна, але допускається оренда та суборенда. Якщо ми отримаємо попередні заявки, то будемо діяти в межах ЗУ «Про оренду державного та комунального майна». Потрібна незалежна оцінка майна, потім конкурс і надання в оренду. Звичайно, перевага буде за тим орендарем, який візьме усю будівлю.

Окрім оренди Фонд вивчає можливість передати будівлю в управління тій чи іншій державній структурі. Як це, до речі, відбулося із колишнім профспілковим майном на вул. Ляхова, 1, проти чого протестує профспілкова організація.

— Було б краще, якби таку унікальну споруду взяла в управління державна структура. Наприклад, Полтавська ОДА, або судова адміністрація. Також там можна було б проводити урочисті шлюбні церемонії, — розповіла Алла Бережна.

Нагадаємо, що рік назад Полтавська прокуратура довела в апеляційному суді, що пам’ятка архітектури ХІХ століття «Будинок генерал-губернатора» в центрі Полтави, має бути у державній власності.

Довідково. Будинок Полтавського генерал-губернатора — пам’ятка історії, мистецтва та архітектури у Полтаві, що знаходиться у західному секторі Круглої площі між вулицями Лідова і Соборності. Будівля збудована у 1808–1811 роках в стилі класицизму, перебудована у 1840-х роках. До 1856 року у будинку містилася канцелярія генерал-губернаторів. Зруйнований у 1943 році, відбудований з переплануванням у 1959–1960 роках.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»