Фестиваль-конкурс «Полтавська битва» прийняв 400 юних музикантів з усієї країни

Цими вихідними відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва». Захід пройшов на базі Дитячої музичної школи № 1 імені П. Майбороди.

Організований у 2009 році, фестиваль, за роки свого існування, набув широкого розголосу. Кількість охочих взяти участь у ньому щороку збільшується. Цьогоріч продемонструвати свої таланти з’їхалися учасники з усієї України. Майже 400 талановитих дітей та викладачів з Запорізької, Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Вінницької, Луганської, Донецької, Полтавської, Кіровоградської областей показали свої вміння.

Оцінювали виступи юних музикантів заслужені артисти України та викладачі Полтавського музичного училища імені М. Лисенка, Київського інституту музики імені Р. Глієра, Донецької державної музичної академії імені С. С. Прокоф’єва, Луганського національного університету імені Т. Шевченка, Київського національного університету культури і мистецтв. Під час концерту свою майстерність продемонстрували і зіркові члени журі.

Учасників та переможців конкурсу привітав директор Полтавської дитячої музичної школи № 1 Євген Дудник:

— Більше і більше обдарованої молоді бере участь у фестивалі. Нам приємно, що конкурс користується популярністю, що перемога в ньому — своєрідна проба якості і для учнів, і для викладачів.

Участь у конкурсі безкоштовна для усіх учасників. Тоді як за можливість виступити в більшості подібних творчих змагань конкурсанти вносять гроші. Окрім насиченої фестивальної програми, всі конкурсанти брали участь у безкоштовних майстер-класах та грали разом із знаними музикантами.

Серед володарів найвищих нагород — Гран-прі — вихованці різних навчальних закладів з рідних міст України. У номінації «Мідні духові інструменти» (старша вікова категорія) Гран-прі отримав учень музичної школи № 2 з Кропивницького Ігор Максименко.

Під час нагородження учасників та переможців конкурсу-фестивалю «Полтавська битва» Під час нагородження учасників та переможців конкурсу-фестивалю «Полтавська битва»

У номінації «Духові дерев’яні інструменти» у молодшій віковій категорії Гран-прі виборола вихованка Харківської спеціалізованої школи-інтернату Марія Латкіна. У старшій віковій категорії — учениця Полтавської міської школи мистецтв (Мала академія мистецтв) імені Р. Кириченко Софія Матвієнко.

У номінації «Духові інструменти, естрадні твори» у молодшій віковій категорії Гран-прі отримала учениця Онуфріївської школи мистецтв Діана Єлисаветська. А у номінації «Ударні інструменти, естрадні твори» (старша вікова категорія) Гран-прі завоював Антон Мазепа, вихованець Полтавської ДМШ № 1 імені П. Майбороди.

За матеріалами прес-служба міської ради Полтави