Фест-квест «Володар гори» на Театральній площі зібрав близько ста дітлахів

Звичайний березневий день можна перетворити на зимову казку. Особливо, коли на центральній вулиці міста лежать купи снігу, не вивезені комунальниками, а у мотивованої команди однодумців – є трохи часу та натхнення. Свято на площі біля театру Гоголя для міської малечі з символічною назвою фест-квест «Володар гори» створили активісти Полтавської «Самопомочі».

«За кілька днів до цього ми збудували вже традиційну гірку на Соборності. Признатися, чимало дітлахів чекали усю зиму на цю атракцію, знайомі телефонували, питали, чи будуватимете таку гірку, як минулого року. Але погода якось не сприяла масштабному будівництву всі три зимових місяці. А от початок березня – порадував. Гірка народилася за один вечір. А вже навколо неї наші дівчата створили свято», – розповідає Олександр Скрипай.

4 березня, ополудні, гірка та сніговий простір навколо неї засяяли кольорами веселки. Театральну площу розділили на зони: була окрема локація для малечі до 3 років, окремо позначили початок квесту, арт-зону, санну естафету, поле для сніжок.

Свято почали із руханки: активна й усміхнена Оксана Гурцева налаштувала малечу на майбутню забаву, допомогла трохи зігрітися (бо березневий календар таки відміряв -8). Далі діти мали змогу обрати гру, яка була для них найцікавішою.

«Ми, разом з Юлією Титаренко та Мариною Бибич відповідали за квест: мали допомогти трьом сформованим командам пройти маршрутом, керуючись ланцюжком пов’язаних поміж собою підказок-загадок. Підказки стосувалися архітектурних об’єктів, пам’ятників, магазинів на території Театральної площі. Команда переможців мала знайти цікавий, справді весняний приз: квітку гіацинта в горщику, та смачні цукерки. Моя команда справилася першою», – розповідає волонтер Тамара Корсун.

Психолог та педагог Галина Бибич організувала для малечі художній конкурс: використовуючи пластикові пляшки та харчові барвники малювали на схилах куп снігу справжній квітковий весняний сад.

Розважив та повеселив присутніх і Юрій Бойко. Йому дістався санний батл, участь у якому брали родини – тато, мама та дитина. Найбільше раділи з цього мами, бо ж їх катали на санчатах. Кажуть, отримали можливість повернутися у дитинство.

Хлопчаків середнього та підліткового віку порадувала можливість влучити сніжкою у «яблучко» дерев’яної мішені.

Кульмінацією зимово-весняного свята стали заїзди на льодянках з гірки на швидкість та дальність. «Володарю гори» вручили подарунок, решті учасників – солодкі призи.

«Варто сказати, що усі діти (звісно ж, які наважилися взяти участь у конкурсній програмі) отримали подарунки чи солодощі – залежно від типу конкурсу та активності. За це хочемо подякувати особисто Павлу Васильовичу Рибці – 80% забезпечення свята його заслуга», – каже Катерина Бистрицька.

Окрасою зимового свята посеред весни став бурий карпатський ведмідь, якого розбудила саме цього ранку малеча своїм радісним сміхом.

Докладніше про свято – у нашому фотозвіті! А також – у відео!

О. Гладченко