Експерти Швейцарсько-українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» оголосили про початок IV фази його реалізації

Експерти швейцарсько-українського проекту DESPRO Експерти швейцарсько-українського проекту DESPRO

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада-консультація щодо реалізації в IV фазі проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні».

Це проект за підтримки міжнародної технічної допомоги, який підтримується Урядом Швейцарії та орієнтований на процес децентралізації. Майбутній його етап, в першу чергу, націлений на створення сталої системи водопостачання та водовідведення в сільській місцевості на території об’єднаних громад.

— Вони не перший рік є нашими надійними партнерами. Які працювали в нас на попередніх фазах, а на наступний рік планують впровадження нової IV фази, — говорить директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко. — Розглядають можливість співапраці з Полтавщиною. В рамках співпраці маємо зорієнтувати наші ОТГ. Дати завдання щодо написання сталої системи впровадження системи питного водопостачання у своїй об’єднаній громаді.

Оголошення IV фази проекту

Експерти проекту DESPRO В’ячеслав Сороковський, В’ячеслав Козик, Андрій Кавун консультували голів та представників об’єднаних територіальних громад області щодо участі в їхньому проекті.

— Цього року виповнюється 10 років, як ми в Україні, тож будемо відзначати цю подію. Полтавщина до нас приєдналася дещо пізнше, але ми пишаємося результатом, якого вдалося досягти за той короткий час, — говорить експерт проекту В’ячеслав Сороковський.

У Полтавській області було представлено майже всі компоненти діяльності DESPRO: сільське питне водопостачання — 8 проектів, у малих містах з охопленням суміжної сільської території (Миргород), підтримка ОТГ — програмування питань водопостачання (для Омельницької ОТГ) та компонент, пов’язаний з поводженням з твердими побутовими відходами (підтримка в укладенні двох договорів співпраці територіальних громад).

ІІІ фаза тривала з 2013 по 2017 рік. І сьогоднішнє їхнє завдання — обрати ще одну ОТГ для співпраці. Обрана громада повинна відповідати всім критеріям відбору. Адже, на розвиток інфраструктури предбачатимуться значні кошти — 1,5 млн грн, які громада муситиме використати ефективно.

За умовами конкурсу, це має бути ОТГ, тобто громада, яка йде реформою децентралізації та максимально відповідає переспективному плану. Повинна бути політична воля до якісних змін — технічних, управлінських та організаційних. Перевага надаватиметься тій громаді, де дійсно існує гостро виражена проблематика у сфері водопостачання — від фінансової та соціальної до технічної. І, звісно, готовність громади до співпраці.

На консультації

— Вони зараз працюють саме з тими громадами, які хочуть розвиватися, тобто з об’єднаними. Сільські ради, які сидять із великими залишками бюджетів на рахунках і не роблять жодних проектів по відновленню інфраструктури, втрачають зараз дуже великі можливості для розвитку. Невдовзі громади самостійно почнуть приймати рішення щодо роботи таких неефективних керівників, — зазначила Інна Іщенко.

Діяльність проекту буде передбачати чіткі фази задля досягнення мети, а саме: програмування, розвиток профільного комунального підприємства на території громади та розвиток інфраструктури.

Для проведення аналізу потреб у вирішенні питань водопостачання, експерти проекту провели анкетування. За результатами аналізу вони оберуть від Полтавської області єдину громаду, що візьме участь в реалізації VI фази проекту.

Відбудеться відкритий конкурс, за результатами якого оберуть ту громаду, з якою працюватимуть і покажуть пілотний проект щодо цієї сталої системи водопостачання.

Прес-служба Полтавської ОДА