Екс-заступниця мера Полтави розповіла про мовчання у міській освіті, відмову від хабара та свій похід у політику

Про освіту у місті

Освіта була завжди закритою Люди бояться говорити відкрито, тому що кожен переживає за свою посаду. Сидіти і мовчати – це особливість освіти. І я завжди розуміла: якщо я буду говорити – я буду неугодна комусь.

Про Юрія Матвієнка

У першій співрозмові Матвієнко говорив, що ми разом змінимо освіту. Коли ми почали працювати, я зрозуміла, що людина взагалі не розуміє – що робити із школою.Юрія Матвієнка директори зараз, можливо, і підтримують. Адже начальник, який ні від кого не вимагає виконання роботи, багатьох влаштовує.

Про петицію щодо звільнення

Фактів перевищення мною службових повноважень не було. І їх так ніхто і не надав. Серед підписантів петиції не було жодного з моїх учнів чи їх батьків. Як мінімум 27 голосів були із одного ІР-адресу, що може свідчити про фальсифікації. Крім цього, багатьох директорів примушували підписувати петицію проти мене. Визивали по-одному і змушували підписувати. На камеру ніхто із них про це не скаже, але такі факти були.

Про Олексія Глазова

Тут сталося як у творові Гоголя «Тарас Бульба» – «Я тебе породив – я тебе і убю». Олексій Глазов мене привів у кабінет на посаду заступника міського голови. І він же зробив дуже багато, щоб мене зняти із цієї посади.

Про мільярд на полтавську освіту

Із 4 мільярдів бюджету міста 1 мільярд йде на освіту. Маючи такі кошти, директори все одно змушені звертатися до батьків із проханням збирати кошти для вирішення шкільних проблем. Я побачила, що за рік-два, можливо, три можна випрацювати механізм, щоб забезпечити школи усім необхідним. Але, як ми знаємо, реформування завжди процес складних. Реформаторів завжди наказують.

Про політику у освіті

Галузь гуманітарних питань не повинна бути політичною квотою. Мені хотілося працювати без політичних уподобань. Я стратегічно бачу – чим почати і чим продовжити. Я була поза політикою. Мене привели на цю посаду люди, яким я повірила. Але це не значить, що я піду з ними далі.

Про те, чого не вистачає освіті

У нас дуже багато фахових педагогів. І дуже багато керівників, які господарі. Сьогодні в освіті не вистачає господаря, який би навів лад. Тому що те що стосується освітніх вимог формування компетентності – там все нормально.

[embedded content]

Про спробу дати хабар

Одного разу на якесь свято мені спробували дати конверт. Я сказала, що визву секретаря і зафіксую факт пропозиції хабара посадовій особі. Ця людина швидко забрала і сказала, що такого не було іще ніколи. Після цього по ланцюгу передали, що зі мною не можна порішати. Не бере!

Про поїздки посадовців у школи

Це нормально коли приїжджає посадовець і дивиться як виконуються роботи. Ви хочете, щоб я сказала – розумію, що це робиться для піару? Це всі розуміють! Просто поїхати і подивитися, що в школі відбувається – це ж не просто так робиться.

Про похід у політику

Я б не хотіла у політику йти в освіти. Але я вже вийшла із своєї зони комфорту. Я не знаю іще щодо партії, можливо, якісь будуть пропозиції. Я вже пройшла рівень директора, заступника міського голови і хочу рухатися далі та змінювати цю країну. У мене старший син у Польщі. А менша донька у Полтаві. А я хочу, щоб мої діти були у Полтаві. Тому я буду пробувати. 

Нагадємо, під час сесії міської ради 12-го липня депутати звільнили трьох заступників міського голови, у тому числі – Людмилу Бойченко.