Екс-заступник мера Полтави щодо кримінального провадження стосовно себе: поліція ввела суд в оману

Олексій Чепурко вважає, що слідчі подали в суд документи, які не відповідають дійсності, тому він звернувся до суду на такі дії правоохоронців

Екс-заступник голови Полтави з питань ЖКГ — Олексій Чепурко — прокоментував кримінальне провадження стосовно себе. В рамках справи правоохоронці встановили, що Олексій Чепурко не вказав у декларації за 2016 рік квартиру та підприємство «Актеон», яким володів у минулому році. Виплачена частка Олексію Чепурку склала тоді 1 млн 755 тис грн.

— Спочатку прокуратура на підставі статті одного журналіста передала матеріали в управління захисту економіки поліції за невнесення мною квартири та підприємства в декларацію. Це все фантазії. Я дав правоохоронцям свої письмові пояснення з цього приводу. Але в кінці серпня поліція розпочала кримінальне провадження. Є постанови суду на розкриття банківської таємниці. Тому нехай поліція розбереться, коли я вийшов із числа засновників підприємства, коли мені законно повернули мою частку і коли інший співзасновник (Юлія Чепурко, колишня дружина. — Авт.) вніс свою частку. Цю частку, до речі, я задекларував. Слідчі чомусь згадали про 2017 рік, хоча це відбувалося у 2016 році. Також для слідства не буде складно звернутися до державного реєстратора, щоб з’ясувати, коли я вийшов зі складу власників. Тим більше, перед тим, як стати держслужбовцем, я пройшов спецперевірку, якби я був власником підприємства, то перевірку я б не пройшов. Тому я звернуся до слідчих та до суду, щоб з’ясувати, чому слідчі ввели суд в оману. До судді я претензій не маю.

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб

Стосовно незадекларованої нерухомості, то Олексій Чепурко послався на думку юристів:

— Під час заповнення декларації вони мені роз’яснили, що я можу не вносити цю нерухомість. Хоча це питання приватного характеру, але я повідомлю, що з 2011 року — розлучений. На період 2016 року я не мав спільного побуту із дружиною, хоча, звичайно, бачусь із нею та доньками. Тому я не вносив у декларацію майно екс-дружини.

Ми також запитали, чи не пов’язано це кримінальне провадження із нещодавніми обшуками у міськраді, в рамках кримінального провадження за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

— У мене обшуків не було. Не можу зараз сказати, як ці процеси пов’язані, говорити про це зарано. Для мене поки є незрозумілою позиція слідчих.

Нагадаємо, що Олексій Чепурко став заступником міського голови Полтави з питань ЖКГ у лютому 2016 року. У березні 2017 року він звільнився із займаної посади.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»