Директор ПАФ «Мир» брав участь у спецоперації СБУ і не давав хабар поліцейському

Сергій Ісай (посередник) та Андрій Мельничук (поліцейський) Сергій Ісай (посередник) та Андрій Мельничук (поліцейський)

Посередником у справі хабарництва поліцейського був не директор ПАФ «Мир», а інший підприємець

Чотири дні тому «Полтавщина» публікувала матеріал про рішення Кобеляцького райсуду, який призначив умовний термін поліцейському з сектору захисту економіки Полтавщини за $30000 хабара. У статті ми вказали, що покарання у вигляді штрафу отримав і директор агрофірми, який дав цей хабар. Це не відповідає дійсності.

Насправді 10,2 тис. грн сплатив інший місцевий підприємець Сергій Ісай. Відповідне рішення виніс Кобеляцький райсуд 4 липня 2016 року. Про це ми дізналися з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, Сергій Ісай був знайомий із директором ПАФ «Мир» Віталієм Біланенком і тодішнім заступником начальника відділу управління захисту економіки поліції Полтавщини Андрієм Мельничуком. Він дізнався, що останній вимагає від Віталія Біланенка кошти за не проведення обшуків. Підприємець почав підбурювати колегу дати хабар, поки той не погодився. Більше того, він сам зголосився передати ці кошти.

Саме Сергій Ісай отримав $30000 доларів, з яких реальними були тільки $3000, і мав передати їх Андрію Мельничуку. Під час отримання Ісаєм і затримали співробітники СБУ, тому він не встиг передати кошти поліцейському.

У червні 2016 року, під час досудового слідства Сергій Ісай затвердив з прокурором угоду про визнання винуватості, за якою мав сплатити 10,2 тис. грн штрафу. Пізніше, у жовтні 2016-го, він клопотав до суду про те, щоб його звільнили від цього покарання, але отримав відмову.

Сергій Ісай є мешканцем села Бутенки Кобеляцького району. Він має свій ФОП і, за його словами, займається бізнесом 20 років. Чоловік має три магазини у Кобеляках, Бутенках та Лісному. У листопаді 2016 року він брав учать у проекті Приватбанку «КУБ» для відкриття четвертого магазину та закупівлі товару.

4417. Магазин "Гастрономчик", Ісай Сергій АндрійовичПроект КУБ: магазин «Гастрономчик», Ісай Сергій Андрійович

Довідково. КУБ (Кредити українському бізнесу або Країна успішного бізнесу) — проект «ПриватБанку». В рамках нього підприємці та підприємства, які хочуть інвестицій, виставляють заявки на отримання фінансування до 300 тис. грн. Інвестори сплачують кошти у банк і якщо проект збирає потрібну суму, її перераховують власнику підприємства як платну позику.

Враховуючи, що попередньому матеріалі ми помилково вказали, що директор ПАФ «Мир» сплатив штраф за участь у хабарництві, інтернет-видання «Полтавщина» приносить вибачення перед Віталієм Біланенком.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»