Директор департаменту будівництва ОДА про плани на рік, ремонт доріг та співпрацю з депутатами облради

Директора Департаменту будівництва МіА та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана важко «спіймати» у кабінеті. Він постійно на об’єктах, або проводить зустрічі. Тому єдине місце, де з ним можна поспілкуватися хоча б годину — машина. Їдемо у Гоголеве. Зараз там реконструюють будинок культури. 

На фоні грає клубна музика, схоже це Avicii. На задньому сидінні дитяче крісло, лежать іграшки. Кожні кілька хвилин у Тимофія дзвонить телефон. Він вибачається і відповідає. На десятому дзвінку вибачатися перестає, тільки посміхається. 

Одне управління — добре, а три — краще

З минулого року Управління капбудівництва, яке очолював Голбан, стало Департаментом. Він включає ще 2 Управління: містобудування і архітектури та ЖКГ. Часу стало менше, але це можливість більше зробити, — розповідає держслужбовець. При цьому, просить мене взяти один його телефон і відповісти «ок» на повідомлення когось з підлеглих, доки приймає дзвінок на іншому.

Управління ЖКГ, як і раніше, очолює Едуард Рева, а от головним архітектором області стала Ірина Особік. У Полтаві її знають по громадській роботі. Ірина Станіславівна — активний учасник ГО Save Poltava. Майже жодна акція по збереженню культурних та архітектурних пам’яток не проходила без неї.

— Важливо зібрати навколо себе кращих. Особік пройшла конкурс, усі етапи. Розмова у нас була дуже простою, я подзвонив і запитав: «У нас потрібно багато і наполегливо працювати. Ви готові?». Вона погодилася, — розповідає Голбан.

Від медицини до енергоефективності 

Перший об’єкт, про який починаємо говорити — кардіоцентр у Полтаві. Якщо не буде проблем з фінансуванням, його дореконструюють вже до кінця цього року. По директору Департамента видно, що «кардіо» — важливий проект, яким у ОДА пишаються. Він починає говорити емоційніше і швидше:

— Ви ж самі бачили, ще півтора роки тому на місці кардіоцентру був котлован. Зараз це вже зведена будівля. Тепер справа за тим, щоб закінчити внутрішні роботи. А також встановити обладнання. До речі, таку апаратуру треба буде ще пошукати по всій Україні. Я впевнений, що створення центру — це просто величезний крок для наших медиків і, найголовніше, пацієнтів.

Роботи у сучасному кардіоцентрі Роботи у сучасному кардіоцентрі

Ще одна «фішка» роботи Департаменту — енергоефективність. Яскравий приклад — Горбанівський геріатричний пансіонат. Завдяки термомодернізації тут вдалося значно зменшити витрати тепла на опалення: з 992,47474 гіга калорій у 2014 році до 702,09798 гіга калорій у минулому році. Це питання не тільки економії, але й комфорту людей, які тут проживають.

Горбанівський геріатричний пансіонат Горбанівський геріатричний пансіонат

— Нам залишилося термомодернізувати господарський корпус. Інше незакрите питання — благоустрій території. Потрібно ще змінити дорожнє покриття. Ми покладемо тут бетонну плитку із спеціальними домішками. «Д» значить «довговічність», тому вона як раз і призначена для пересування автомобілів і не прогинатиметься багато років, — резюмує Голбан. 

Співпраця з депутатами та державою — запорука успіху

Полтавська ОДА активно співпрацює з ДФРР. Державний Фонд Регіонального — це можливість для регіонів отримати кошти від держави на реалізацію своїх проектів. Цього року за кошти ДФРР у Департаменті планують:

  • Збудувати садочок у Великих Сорочинцях;
  • Збудувати спортивний зал Ромоданівської школи;
  • Реконструювати спортивний зал з добудовою побутових приміщень Демидівської школи;
  • Термомодернізувати Полтавський обласний онкодиспансер;
  • Капітально відремонтувати будівелі опорної школи у Шишаках;
  • Збудувати ЦНАП у Полтаві. 

Голбан також акцентує увагу на злагодженій роботі депутатського корпусу у облраді. Каже, що до цього скликання не було жодного випадку, коли б рішення з усіх важливих питань приймалися взагалі без політики. А зараз робота йде на Полтавщину, а не партійні прапори. 

— Тут ще треба виділити роботу шефа Валерія Головка (голови ОДА). Подивіться, як приймається бюджет області. Це не одноосібне рішення. Спочатку він обговорюється з кожною фракцією, визначаються ключові проблеми по усім районам, — наголошує директор Департаменту будівництва. 

Як швидко і по суті провести робочу нараду. Метод Голбана

Реконструкцію будинку культури у Гоголевому, до речі, теж планують завершити цього року — до дня народження письменника. На місці типового сільського будинку культури буде центр дозвілля. Тут будуть великі глядацький та виставковий зали. Також у будівлі планують відкрити філію музичної школи.

Будівельні роботи у Гоголевому Будівельні роботи у Гоголевому

Все це не просто так. Гоголівська сільрада входить до Шишацької ОТГ. А вона — четверта за кількістю сільрад по області. Тут проживає більше 15 тисяч людей. І дуже важливо організувати дозвілля для такої великої кількості «громадівців». 

На об’єкті Голбан начебто перевтілюється. І не скажеш, що ще 10 хвилин тому ми спокійно та розлого говорили про роботу Департаменту. Усі питання обговорюються швидко і по суті. Так само проходить інспектування майбутнього центру дозвілля. А підрядник тільки встигає записувати зауваження. 

Новий підхід до ремонту доріг — реальність

Після Гоголевого Тимофій їде у Засулля. Тут ремонтують міст через Сулу, який роками був аварійними. Цього року Полтавська ОДА отримала на баланс місцеві дороги. Раніше ними опікувалася Служба автодоріг. Знадобився час на підготовку потрібної проектної документації. За словами Тимофія, дороги її не мали. Крім поточних ремонтів, зараз вже оголосили перші тендери на капітальні роботи. Це траси Машівка — Нехвороща та Лохвиця — Вирішальне. 

Реконструкція мосту через Сулу Реконструкція мосту через Сулу

— Дороги — це величезна проблема. Ми усі розуміємо, що вони в жахливому стані. Тому це ще й постійна тема для популізму. Вбивалися вони роками, якщо не десятиліттями. Але плани у нас амбітні: абсолютно новий підхід та нова концепція ремонту автошляхів. Впевнений, що все вдасться. Бо коли працюєш — тільки так і буває, — закінчує розмову директор Департаменту будівництва. 

Денис СТАРОСТІН