
Дводенний семінар від International Republican Institute
23-24 червня у Полтаві за підтримки International Republican Institute проходив дводенний семінар по “Стратегічному плануванню розвитку міста”, до якого долучились і члени ГО “Громадське об’єднання Полтава”.
Один з напрямів, які курує IRI, є Ініціативи громадянського суспільства, що полягає в допомозі громадянам організовувати і пропагувати вирішення проблем громад, зміні попит в політиці та підвищенні обізнаності громадськості.
Ще один, не менш важливий напрямок, це залучення, розширення прав і можливостей молоді та підключення до мирного участі в політичному процесі.
Чому саме молодь?
У багатьох країнах люди молодше 30 є більшість населення. Залучення молодих людей до участі у політичних процесах своєї країни дає надію на проведення успішних демократичних перетворень цими ж людьми майбутньому. Завдяки молодіжних програм збільшується кількість молоді, залученої до політичного життя, що допомагає в розвитку наступного покоління політичних, державних і громадських діячів.
Яким чином збільшується частка молоді, залученої до політичних процесів?
- Молодих людей приваблює сама участь у політичному житті;
- Забезпечення молоді необхідних навичок і знань, необхідних для більш ефективної взаємодії;
- Допомога у розвитку нового покоління політичних, державних та громадських лідерів громадянського суспільства;
- Залучення молоді до проектів, які допомагають покращити життя;
- Підключення, об’єднання молодих людей по всьому світу, щоб вони могли обмінюватися досвідом, вчитися і підтримувати один одного.
Результатом семінара по розвитку громадянського суспільства є наступне:
- Залучення громадян у та інформування їх про виборчі процесів;
- Залучення громадян до процесів прийняття рішень на всіх рівнях влади;
- Спонукання громадян приводити свої уряди до відповіді;
- Залучення їх до політичного процесу.
.
Наша команда долучилася до стратегічного планування кластеру “Освіта”. Тема дискутивна, болюча, з безліччю варіантів від “немає грошей” до “хто хоче – той вивчиться навіть по інтернету”. Тому замість 3 проектів нами було запропоновано 6 – 3 освітньо-просвітницьких та 3 соціальних.
Залишилось основне – втілити!