Дві третини автопарку лісгоспів Полтавщини старші 25 років, — заступник головного лісника області

Сьогодні на апаратній нараді в ОДА говорили про основні причини збільшення площі лісових пожеж: посушливі погодні умови та недофінансування. У підсумку домовились про розширене засідання фахівців лісгоспів, служби та голів РДА.

Минулого року середня площа лісових пожеж складала 0,46 га, цьогоріч — 0,57 га. На 24 липня зафіксовано 48 випадків лісових пожеж загальною площею 27 га. 80% з них припадає на три райони: Кременчуцький — 16 випадків по району та 4 — у місті Горішні Плавні, Полтавський — 14 випадків, Новосанжарський — 5 випадків.

Дві основні причини цьогорічного збільшення площі лісових пожеж: посушливі погодні умови та недофінансування. Через відмову у цільовому держфінансуванні чисельність працівників пожежних команд у лісгоспах скоротилась на 10-30% в порівнянні з минулим роком. Довелось зменшити кількість попереджувальних заходів та скоротити роз’яснювальну роботу серед населення.

За протипожежним станом наглядають вісім лісопожежних станцій, 36 пожежних машин, дев’ять пожежних модулів та три катери. У лісових масивах облаштували 56 місць забору води. Але автопарк управління застарілий: з 36 пожежних автомобілів, які перебувають на балансі лісгоспів, 92% експлуатуються 16 і більше років, із них 2/3 — понад 25 років. 

— У минулому році за кошти обласного екологічного фонду вдалося придбати дві камери спостереження, щоглу та дві пожежних модуля на суму 1,68 мільйонів гривень, — зазначає перший заступник голови обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко. Оновити парк малої лісопожежної техніки вдалося завдяки обласній програмі «Ліси Полтавщини на період 2016-2025 роки».

Під час апаратної наради Під час апаратної наради

Перший заступник голови обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко Перший заступник голови обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко

Усі лісгоспи забезпечені системами радіозв’язку та частково системами відеоспостереження. Обласне управління продовжує створювати повноцінну мережу телевізійних систем раннього виявлення лісових пожеж. Загальна кількість телесистем в лісгоспах — 18, порівно на спостережних вежах та пожежних щоглах. Дві вежі до цього часу не обладнані телесистемами.

На сьогодні у Кременчуцький та Новосанжарський лісгоспи необхідно терміново встановити три відеокамери та дві додаткові пожежні щогли. На їх придбання потрібно 890 тис. грн. Для ефективного реагування цим лісгоспам потрібно докупити ще по одній пожежній машині на загальну сум у 3,585 млн. грн.

Протягом І півріччя цього року в лісах області лісництва проводили облаштування територій.

— Створили 2,1 тисяч кілометрів мінералізованих смуг, тобто 96% від минулого року. Доглянули та відновили 18, 2 тисяч кілометрів існуючих протипожежних смуг, що складає 116% від попереднього року, — продовжує Олексій Тенянко. — Перекрили 439 позапланових лісових дороги (76% від 2016 року) та виставили 760 об’єктів наглядної агітації (аншлагів та білбордів), що складає 78% від І-го півріччя минулого року.

Наприкінці апаратної наради узгодили провести розширене засідання. Окрім фахівців лісгоспів та служби ДСНС, на засідання запросили голів РДА. Це дозволить скоординувати дії не тільки щодо ліквідації пожеж, але й щодо превентивних заходів.

Прес-служба Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства