Довідки про хворобу замість листів непрацездатності — чому у 4 міській лікарні відсутні «лікарняні»

4-а міська клінічна лікарня міста Полтава 4-а міська клінічна лікарня міста Полтава | Фото: poltava.to

У 4 міській клінічній лікарня замість листів непрацездатності видають довідку про хворобу, пояснюючи це тим, що «лікарняні» є, але їх мало.

До редакції «Полтавщини» надійшов лист. Автор розповів, що у 4-й міській клінічній лікарні міста з червня 2017 року відсутні лікарняні листи.

Пацієнтам лікарні видають довідки, що вони дійсно хворіли в певний період. Разом з тим, надають номер телефону реєстратури та рекомендують телефонувати кожного дня та дізнаватися чи не з’явилися бланки лікарняних листів.

Як повідомила Юлія Гилюн у своєму листі, поліклініка та Департаменті охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації відсутність бланків пояснили тим, що у Києві не провели тендер на їх закупівлю. Також Юлія зауважила, що така ситуація з бланками повторюється вже третій рік поспіль.

Зауважимо, за даними системи ProZorro, Міністерство охорони здоров’я у червні двічі закуповувало листи непрацездатності.

Листки непрацездатності | Кадр з відео телеканалу «Лтава» Листки непрацездатності | Кадр з відео телеканалу «Лтава»

Виникає запитання — чому інші медичні заклади Полтави отримали бланки лікарняних листів, а для 4-ї міської клінічної лікарні тендер не був проведений?

У приймальні головного лікаря поліклініки відповіли, що на сьогоднішній день лікарняні листи не відсутні, а їх просто не достатньо відповідно до потреби лікарні. Також нам порекомендували зв’язатися з виконуючою обов’язки головного лікаря Інною Гордійчук, адже головний лікар зараз у відпустці, та отримати пояснення від неї.

Але, на жаль, зв’язатися з Інною Гордійчук не вдалося. Телефон, який нам надали у приймальні головного лікаря, одразу не відповідав, потім був відсутній зв’язок, а наступного дня весь час відповідали, що вона на нараді. Також ми надіслали лист на електронну пошту лікарні, але відповідь поки що чекаємо.

Нагадаємо, що в травні минулого року на Полтавщині вже припиняли видавати листи непрацездатності. Ця проблема стосувалася всіх медичних установ, адже проблема була загальнонаціонального рівня.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»