Довгобуд по бульвару Боровиковського, 11 добудує Департамент будівництва Полтавської ОДА та Мінрегіонбуд

Нарада за участі Тимофія Голбана та Володимира Годні Нарада за участі Тимофія Голбана та Володимира Годні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запропонувало Полтавській облдержадміністрації внести пропозиції вирішення добудови полтавських довгобудів. За умови, що будівництво розпочиналося за кошти інвесторів-громадян.

Директор департаменту Тимофій Голбан провів нараду з приводу будинку на бульварі Боровиковського, 11. Питання щодо внесення пропозицій Мінрегіонбуду України з приводу багатоповерхівки вирішили представники виконавчого комітету Полтавської міської ради. Зокрема, начальник юридичного управління Інна Сорока та керівник міського управління капітального будівництва Володимир Годня. Вони також обговорили можливі подальші шляхи введення об’єкту в експлуатацію. 

Будинок почали зводити у 2007 році із залученням коштів інвесторів-фізичних осіб, які вже внесли оплату за квартири. Будівельники встигли звести лише два поверхи і зупинили роботи через брак коштів. Забудову мали ввести в експлуатацію в третьому кварталі 2008 року. Та з того моменту на об’єкті роботи не проводилися. 

Під час будівництва фізичні особи перевели до фонду фінансування «Полтавабудінвест» 17 млн грн. Загальна кошторисна вартість становила 30 млн. Відтак, інвестори профінансували більше половини суми, потрібної для завершення будівництва.

Володимир Годня та Інна Сорока Володимир Годня та Інна Сорока

У 2015 році Полтавська обласна державна адміністрація, виконавчий комітет міськради та обласна рада підписали Меморандум спільних дій з відновлення будівництва по бульвару Боровиковського, 11. До них долучилися корпорація «Полтавабудінвест», ТОВ «ІК «Полтавабудінвест» та фізичні особи-інвестори. 

Документ зініційований для вирішення питань проблемного будинку. Згідно з Меморандумом, кожна сторона має свої зобов’язання. Полтавська ОДА та Департамент будівництва свою задачу виконали — провели реконструкцію каналізаційного колектору на території кварталу, обмеженого вулицями Олеся Гончара, Пушкарівською та Симона Петлюри. На початку цього року Департамент увів колектор в експлуатацію. Тепер на території цього кварталу планують виділити ділянку потенційному забудовнику. На ній він зможе реалізувати свій інвестиційний проект добудови житлового будинку. 

— Довгобуд стоїть без змін вже дев’ять років. Будівництво виконане на 23%. Аби зрозуміти, які шляхи найкраще підійдуть для вирішення долі будинку, тут пройде перевірка стану фундаменту, стін тощо, аби проаналізувати можливість його подальшої експлуатації, — зауважив Тимофій Голбан. — Найгірше в цій ситуації — постраждали люди. І ми зараз маємо відновити справедливість.

У вересні виконком міськради вже вносив пропозиції з вирішення цього питання. Їх розглянули вчора на засіданні. На нараді прийняли рішення подати до Мінрегіону пропозиції, розроблені виконкомом міськради, щодо внесення змін до статті 134 Земельного Кодексу України. Якщо зміни приймуть, забудовник отримає землю без аукціону. 

— Ми також запропонували доповнити статтю 15 Закону України «Про інвестиційну діяльність» частиною, що державній експертизі підлягає передача забудовником готового об’єкту особам, які інвестували кошти в будівництво, — додав директор Департаменту. — А також виконали свої зобов’язання щодо сплати коштів у повному обсязі та не отримали у власність об’єкти інвестування без проведення земельних торгів. Це спростить життя людей, які так і не отримали квартири в будинку і чекають майже 10 років.

Прес-служба Полтавської ОДА