Досвід Мачухівської громади вивчали громади Чернівеччини та Запоріжжя

27 березня у Мачухівській об’єднаній територіальній громаді приймали делегацію з Запорізької та Чернівецької областей. У ній брали участь сільські голови та представники ОТГ, які об’єдналися 2017 року.

Мачухівський сільський голова Валерій Білокінь переконаний, що це може стати початком міжмуніципального співробітництва:

— Обмін досвідом між громадами — це запорука розвитку кожної громади. Делегація зорієнтована на роботу з громадськими організаціями, в цьому ми в авангарді. У нас є організації, які займаються розвитком громади незалежно від самоврядування. Наше завдання — зробити так, щоб влада і громадськість робили це пліч-о-пліч.

Голова громади розповів і про створення ОТГ та перебіг перших виборів. Також він зробив екскурс у історію сіл громади і презентував її найцікавіші особливості. Гостям розповіли про освітню, медичну, культурну та соціальну сфери розвитку. Валерій Білокінь наголосив на розвитку навчальних закладів:

— У громаді аж п’ять шкіл: три навчально-виховні комплекси та дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів. Усі вони заповнені достатньо, щоб ми їх не лише не закривали, але й покращували забезпечення. На щастя, Мачухівська громада перспективна в плані демографії.

Голова Мачухівської громади Валерій Білокінь розповідає про історію ОТГ Голова Мачухівської громади Валерій Білокінь розповідає про історію ОТГ

Учасники делегації з Чернівеччини та Запоріжжя на презентації Учасники делегації з Чернівеччини та Запоріжжя на презентації

Для розвитку освітньої, культурної та медичної сфер у громаді створили гуманітарний відділ при сільській раді.

Голова Мамаївської ОТГ Наталія Катрюк — представниця Чернівецької області. Її команду цікавить міжмуніципальне співробітництво між громадами:

— Місцеве самоврядування зазнає значних змін і дуже швидкими темпами йде вперед. Цікаво спостерігати, як новоутворені громади набирають обертів, вивчають нові можливості, залучають до цього всіх жителів громади і визначають напрямки, по яких будуть іти. Це можуть бути різні тематики: поводження з твердими побутовими відходами, нові громадські організації, створення нормальних життєвих умов для громад. Ми приємно здивовані, що Мачухівська громада має великі власні надходження. Бо те, як громада буде розвиватися, залежить від фінансової спроможності громад. І кожна громада обирає сама, як ці гроші заробити. 

Депутат Мачухівської сільради Олег Хардін розповідає про плани на розвиток економіки та освітньої сфери Депутат Мачухівської сільради Олег Хардін розповідає про плани на розвиток економіки та освітньої сфери

Голова громади Валерій Білокінь також представив делегації підприємства, які працюють у Мачухівській ОТГ і роблять внесок у її розвиток. На зустріч, крім того, завітав депутат сільської ради та власник компанії «Прем’єр сокс» Олег Хардін. Він повідомив, що громада потенційно запровадить у деяких навчальних закладах і професійно-технічне навчання:

— Освіта — це не має бути щось теоретичне, особливо коли на території громади є підприємства, у яких можна одразу і працевлаштувати молодь. У нас це легка промисловість, видобуток газу і потенційно ще багато можливостей для відкриття підприємств.

Наприкінці візиту делегація відвідала одну з родзинок Мачухівської громади — олійницю та музей олії. Члени делегації, за словами голови Комишзорянської ОТГ Ігоря Гнатуші, приємно вразилися цією родзинкою громади: 

— Я приїхав із Запорізької області. Ми тут для обміну досвідом, по міжмуніципальній співпраці між ОТГ. Полтавська область одна з перших по міжмуніципальній співпраці між громадами, ОДА дуже добре працює у цьому напрямку. Територіальні громади на Полтавщині молодці, завдяки цьому вони надають жителям громади набагато кращі послуги, ніж раніше. Ну і, звісно, цей музей олії і вся старовинна система виготовлення — справжнє диво, дуже цікаво.

Олександр Білокінь розповідає про створення олійниці Олександр Білокінь розповідає про створення олійниці

Делегація у приміщенні олійниці Делегація у приміщенні олійниці

Нагадаємо, що це не перша делегація у Мачухівську громаду. У березні представники луганських громад завітали до своїх колег у Мачухи.

Прес-служба Мачухівської ОТГ