Дорожні активісти-відеоблогери з Дніпра та Харкова анонсували новий візит до Полтави

Автомобіль Віталія Санжакова («Vitos») на тротуарі біля управління патрульної поліції Полтави Автомобіль Віталія Санжакова («Vitos») на тротуарі біля управління патрульної поліції Полтави

Полтавська поліція вилучила автомобіль відеоблогерів з Дніпра, які влаштували провокацію, після чого ті анонсували новий візит до управління патрульної поліції Полтави

10 липня до Полтави втретє завітають відеоблогери-автолюбителі з Дніпра та Харкова. Збір вони оголосили о 10:00 біля управління патрульної поліції Полтави. Про це на своїх каналах на YouTube повідомили харків’янин Роман Алексенко та Віталій Санжаков.

Приводом для візиту стало те, що відбувалося під час приїзду групи блогерів з Дніпра 4 липня. Тоді вони вдалися до провокації, припаркувавши автомобіль на тротуарі біля управління патрульної поліції. Машину заблокували полтавські активісти.

Цікаво, що 7 липня на своєму основному YouTube-каналі Віталій Санжаков анонсував прес-конференцію у студії дніпропетровського видання «Інформатор», об 11:00. Він пообіцяв відповісти на всі питання з подій у Полтаві, а також заявив, про те, що журналісти запросили на захід і поліцейських.

Вже наступного дня, 8 липня, на live-каналі Санжаков заявив, що він із товаришами буде в управлінні патрульної поліції Полтави вже з 10:00-10:30, тобто, під час прес-конференції. Про її перенесення чи скасування він не повідомив. Наприкінці запрошення один з товаришів попрощався із глядачами словами: «Мы пошли за*бывать копов».

Приглашение в ПолтавуВідеозапрошення на зліт до Полтави від 9 липня

За 5 днів після конфлікту 4 липня на каналах харківських, дніпровських та полтавських відеоблогерів вийшли десятки розрізнених відео. З них стало більш зрозуміло, що відбувалося у той день.

Відеоблогери з Дніпра приїхали до Полтави, як вони пояснили, щоби побувати на розгляді справ, які зафіксували харків’яни 3 липня. З перших відео можна зрозуміти, що їх маршрут на початку пролягав вулицею Маршла Бірюзова. Повертаючи на вул. Петра Юрченка, не включили сигнал повороту. Їх зупинили патрульні поліцейські.

Під час оформлення порушення водій автомобіля Віталій Санжаков представився Михайлом Горобцовим. Потім, скориставшись затримкою, пересів в іншу машину і втік. Місце водія зайняв його товариш Станіслав Суровий. Решта пасажирів зробила вигляд, що Санжаков пересів на місце пасажира, сховавшись під куртку. Насправді там сидів полтавець Андрій Миць. Патрульні вирішили відпустити автомобіль, адже той, хто сидів за кермом потім, не порушив ПДР.

Після цього дніпровські блогери поїхали до управління патрульної поліції і поставили автомобіль на пішохідній частині. Далі вони пішли самостійно «здаватися» зі словами: « — Стасик, я же Миша Горобцов? — Миша Горобцов обязан сдаться. —  Я сейчас пойду сдаваться. А ты сиди и нарушай… Стасик совсем охренел.».

В цей час біля автомобіля почали збиратися полтавські активісти. Двома автомобілями вони заблокували машину. Геннадій Фетісов спустив колеса. Під час суперечок та намагань поліцейських отримати посвідчення чи інші документи від «гостей» з Дніпра, невідомий пирснув газовим балончиком у салон автомобіля. Так він «викурив» з нього пасажирів. Їх «скрутили» поліцейські. Станіслава Сурового, який весь цей час був за кермом, повели в управління для складання матеріалів.

Коли Віталій Санжаков вийшов із УПП, то зрозумів, що машину евакуйовують. Він намагався забрати з неї ключі, документи та інші цінні речі. Ключ запалювання він знайти так і не зміг. Щодо всього іншого, то під час чергової перепалки один з патрульних виголосив «у нього в руках ніж» і Санжакова повалили на землю. Більше до машини ні його, ні пасажирів не підпустили. Автомобіль відвезли на штрафмайданчик при управління патрульної поліції на вул. Європейській, 164.

Після цього Віталій Санжаков повернувся до Дніпра. За його словами, він з товаришами вибирався з Полтави «якимись чигирями» і він «у шоці від того, що активісти разом з патрульними кришують місто».

В цей час, керівник патрульної поліції Полтави Віталій Мельничук зустрівся із полтавськими активістами, блогерами та журналістами. Він відповів на їхні запитання і запевнив, що усі патрульні понесуть покарання за свої порушення.

Начальник, комбат Сидан и активисты ПолтаваКоментар начальника патрульної поліції

Полтавская битва Vitos, дорожный контроль и полицияЗатримання дорожніх активістів

Нагадаємо, що початком протистояння патрульних та відеоблогерів з інших міст стало те, що комбат Денис Сідан пригрозив полтавцю Максиму Філоненку, невдоволеному штрафом за потріскане лобове скло, в той час коли патрульні їздять на машинах з такими ж пошкодженнями. Сам Філоненко пізніше відхрестився від дій гостей, попросивши не втручатися.

Віталій Мельничук визнав, що погрожував дійсно Денис Сідан. З цього приводу призначене службове розслідування. За потріскане лобове скло на автомобілі патрульних вже відповів співробітник відділу поліції, який відповідає за автомобілі. Наостанок керівник патрульних попередив, що відтепер поліція жорстко реагуватиме на усі провокації з боку водіїв чи інших осіб. Також він заявив, що відкритий до діалогу з усіма учасниками конфлікту.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»