Дорогу від Котельви до Більська відремонтують за 2 млн грн

Дорога від Котельви до Більська раніше перебували на балансі Служби автодоріг У Полтавській області. За словами голови Котелевської РДА Віктора Колоса, востаннє її поточний ремонт здійснювали 5 років тому. Тепер автошлях перейшов на баланс Полтавської ОДА. До початку «Гелон-фесту» його відремонтують за 2 млн грн.

Вчора у Котелевському районі обговорили стан дороги до туристичного місця між Котельвою і Більськом. А також подальший ремонт цього шляху. До Котелевщини приїхали заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, а також в.о. директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Участь у нараді взяв і голова Котелевської РДА Віктор Колос. А от представники Служби автодоріг у Полтавській області на запрошення не відреагували. 

З початку 2018 року місцеві дороги перейшли з балансу САДу на баланс Полтавської ОДА. Серед них і дорога від Котельви до Більська. Стан доріг незадовільний. Деякі ділянки не ремонтувалися по кілька років. Крім того, автошляхи не мали проектної документації. А її виготовлення зайняло багато часу. 

Скіфське городище без дороги вже 15 років

У селі Більськ знаходилося скіфське городище. Тут знайшли розкопки поселень Скіфських племен. Говорят також, що на цьому місці закопані скарби та золото. У Більську щорічно проводять етнофестиваль «Гелон-фест». Минулого року його відвідали 7000 людей.

За словами голови Котелевської РДА Віктора Колоса ділянка від Котельви до Більська капітально не ремонтувалася більше 15 років. А поточного ремонту не було близько п’яти. 

Віктор Колос та Олексій Басан Віктор Колос та Олексій Басан

— Зараз ця дорога перейшла на баланс ОДА, нею опікуватиметься новостворене «Агентство місцевих доріг». Сподіваємося, що вони ремонтуватимуть цю дорогу. Адже ми проводимо тут фестивалі, які дуже полюбилися усім мешканцям. До нас приїздять люди звідусіль, а дорога жахлива!, — говорить Віктор Колоса.

Дорога до Більська за 2 мільйони гривень

На ямковий-дрібний ремонт дороги до села Більська з державного бюджету виділили більше 500 тис. грн. А також на поточний-середній ремонт — 1,5 млн грн. Ці ремонтні роботи розпочнуться вже завтра. Їх закінчать до 16 червня, щоб встигнути до проведення етнофестивалю.

За словами в.о. директора «Агентства місцевих доріг» Олексія Басана, ямковий ремонт дозволить забезпечити проїзд по критичним ділянкам. А поточний-середній ремонт охопить більшу частину дороги.

Обговорення стану дороги та ремонтних робіт Обговорення стану дороги та ремонтних робіт

На ремонт доріг по області, які тепер знаходяться на балансі Полтавської ОДА, виділили кошти. Ямковий ремонт розпочнеться з 12 червня. А завершити його планують у кінці липня. Триває підписання договорів між Агентством та підрядниками.

— На ямковий ремонт по всіх районах виділено 47 мільйонів гривень. Уже почали оголошувати тендери на близько 100 об’єктів для поточного-середнього ремонту доріг. Ми виїжджали на ці ділянки і складали акти. Адже потрібно було прорахувати скільки коштів на них потрібно. Капітальні ремонти почнемо з доріг Машівка — Нехвороща та Лохвиця — Вирішальне, — розповідає директор Департаменту будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Зараз акти проходять державну експертизу. Після цього Агентство проведе конкурс на підрядника. І через місяць уже почнуться роботи.

Прес-служба Полтавської ОДА