Доходи міського бюджету Полтави на 2017 рік складають понад 2,5 млрд. грн.

31 січня на пленарному засіданні дев’ятої сесії міськради сьомого скликання прийняли бюджет Полтави. Участь у розгляді головного фінансового документу міста взяв 41 із 42 обраних депутатів.

Питання затвердження цьогорічного міського бюджету стало ключовим на порядку денному. Його розглянули першим з-поміж 71-ого, винесених на розгляд.

— Пропонується визначити доходи міського бюджету в загальному обсязі 2 мільярди 521 мільйонів 790 тисяч гривень, — доповіла начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського міськвиконкому Тетяна Чумак. — Доходи загального фонду міського бюджету складуть 2,46 мільярда, а спеціального — 56,8 мільйона гривень.

Після нетривалих суперечок щодо необхідності перегляду проекту бюджету та додаткового ознайомлення з ним, депутати, зрештою, більшістю затвердили головний фінансовий документ Полтави.

Пленарне засідання Пленарне засідання

Фракція БПП Фракція БПП

— Звичайно, бюджет-2017 не ідеальний, — акцентував міський голова Олександр Мамай. — Проте, його затвердження — важливе для життєдіяльності міста. На наступних сесіях, при потребі, ми зможемо вносити зміни до бюджету, спрямовуючи кошти в ті галузі, підтримка та розвиток яких є пріоритетом для Полтави. 

Незважаючи на те, що кошторис Полтави не можна назвати бюджетом розвитку, депутати відзначають, що змогли зробити його соціальним. 

— Всі знають про збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Для цього, в межах Полтави, додатково необхідно залучити більше 300 мільйонів. А значить, їх потрібно буде взяти з інших програм, — наголосив депутат міськради Андрій Матковський. — Проте, виплати представникам соціально незахищених категорій населення не зменшаться ані на копійку. Тоді як у наших вчителів, медичних працівників та інших бюджетників майже на 60% зросте зарплатня.

Андрій Матковський на сесії Андрій Матковський на сесії

Окрему статтю видатків у новому кошторисі склало фінансування деяких комунальних підприємств.

— Більше ніж по 10 мільйонів гривень ми додатково виділили з міського бюджету на дотацію таких комунальних підприємств, як «Полтаваелектротранс», «Міськсвітло», — додав міський голова Олександр Мамай. — Бо, якщо за електроенергію раніше платили 1 гривень 26 копійок за кіловат, то сьогодні — майже вдвічі більше. Тому уже додатково 20 мільйонів гривень пішло на утримання тільки цих двох підприємств.

Також, депутати підтримали внесення змін до важливих для життєдіяльності міста програм. Зокрема, голосуванням обранці виділили кошти на освіту, соціальний захист, охорону здоров’я. Крім того, затвердили Програму економічного та соціального розвитку Полтави на 2017 рік. Підтримали депутати і зміни до цільової програми про партиципаторне бюджетування. 

Оксана Деркач на сесії Оксана Деркач на сесії

— Дуже рада, що депутати більшістю підтримали внесення змін до цієї програми, а також до положення про Бюджет участі, — зауважила секретар міської ради Оксана Деркач. — Ми також затвердили суму на проекти, які будуть подавати цього року мешканці міста, у розмірі 5 мільйонів гривень. 

Загалом, за понад 4 години пленарного засідання депутати встигли розглянути понад 70 питань порядку денного.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради