До участі у конкурсному відборі інвестиційних проектів, що будуть реалізовуватись за кошти ДФРР у 2018 році, надійшло більше сотні пропозицій

Днями відбулося засідання регіональної Комісії з конкурсного відбору інвестиційних проектів, що будуть реалізовуватись за кошти Держфонду регіонального розвитку в 2018 році. Для участі надійшло 103 пропозиції. 

В межах засідання розглянули ряд питань. Зокрема, говорили про залишки бюджетних коштів держпрограми за результатами моніторингу стану реалізації проектів. Також мова йшла про перерозподіл вивільнених коштів державного фонду регіонального розвитку за 2017 рік, а ще про методику оцінювання проектів членами регіональної комісії та про розподіл проектів для участі у відборі на фінансування в 2018 році. 

Пройшло засідання під головуванням першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького. Він зауважив, що кошти ДФРР у Полтавську область надходять вчасно, згідно із затвердженими планами.

— Зараз у Полтавській області вивільняється сума коштів, яку потрібно буде спрямувати або на вже існуючі проекти, або на ті, що будуть реалізовуватися у наступному році. Наприклад, цьогоріч за двома проектами виникла економія бюджетних коштів, — розповів Андрій Пісоцький.

Інна Іщенко та Андрій Пісоцький Інна Іщенко та Андрій Пісоцький

Мова про придбання пожежного автомобілю для Шишацької об’єднаної територіальної громади. Заявлена вартість техніки становила 3 млн 624 тис. грн, а за результатами тендеру склала 3 млн 593 тис. грн. Економія по проекту становить 25,9 тис. грн. 

Другий проект, де заощадили кошти — реконструкція приміщення колишньої ЗОШ під адміністративно-культурний центр у селі Вереміївка Семенівського району. Заявлена вартість проекту складала близько 2 млн 300 тис. грн, а угоду уклали на суму 1 млн 949 тис. грн. Економія коштів — 235,4 тис. грн.

Станом на 11 жовтня загальний розмір зекономлених у Полтавській області коштів Держфонду регіонального розвитку складає 261,4 тис. грн. 

Як розповіла Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації Інна Іщенко, для участі у конкурсному відборі на 2018 рік за кошти ДФРР надійшло 103 проекти. 

— Це інвестиційні проекти загальною вартістю понад 2 млрд грн, і з них 25 — для об’єднаних територіальних громад. 4 проекти зі співробітництва ОТГ, всі інші — по плану реалізації стратегії розвитку Полтавської області, — розповіла Інна Іщенко.

Вона підкреслила головні умови відбору інвестиційних проектів для фінансування ДФРР. Зокрема, документ має бути написаний якісно, спрямований на розвиток тих територій, на яких від буде впроваджуватись. Реалізація проекту повинна виконуватись у чіткі терміни — від одного до трьох років. Третя умова — співфінансування з місцевих бюджетів на рівні не менше 10%. 

— Окрім цього, бюджетним кодексом України встановлені вимоги щодо обов’язкового відбору фінансування проектів розвитку спортивної інфраструктури на рівні не менше 10%. А також об’єктів , які відповідають підвищенню енергоефективності медичних і освітніх закладів, теж не менше 10% від загального переліку, — зауважила Інна Іщенко.

Інна Іщенко Інна Іщенко

7 проектів, загальною вартістю 42 млн грн, спрямовані на розвиток спортивної інфраструктури, 44 проекти, на суму близько 1,3 млрд грн — на підвищення енергоефективності освітніх та медичних закладів. 

Для зручності роботи оціночної комісії необхідно розподілити її членів на три групи, для пропорційного дотримання кількісті представників громадськості, облдержадміністрації та наукових установ. 

В цьому році заплановано в першу групу оцінювання включити першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького, директора департаменту фінансів ОДА Павла Кропивку, голову ГО «Інститут розвитку територіальних громад  Полтавщини» Ірину Дудку, керівника ГО «Полтавський регіональний центр з інвестицій та розвитку» Дмитра Лєту, проректора з науково-педагогічної та соціальної роботи Полтавського Національного технічного університету Світлану Сівіцьку.

До другої групи включити директора Департаменту економічного розвитку ОДА Інну Іщенко, члена ГО «Інститут розвитку територіальних громад Полтавщини» Олександра Полупана, доцента кафедри комерційної діяльності та підприємництва Полтавського університету економіки і торгівлі Миколу Балабана, керівника ГО «Східно-Європейська академія наук» Олексія Северина, позаштатного радника голови обласної ради Олену Сутягіну. 

До третьої групи рекомендують включити начальника відділу з питань економічних реформ Департаменту економічного розвитку Вікторію Лебеденко, директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофія Голбана, голову громадської ради Володимира Голуба, декана факультету економіки та менеджменту Полтавської державної аграрної академії Олександра Галича, радника виконавчого директора з питань політики та адвокації БО «Світло надії» Надію Тимошенко. 

Тож зараз всі проекти для вивчення, розгляду та оцінювання направили в електронному вигляді відповідно до розподілу. На розгляд першої групи відібрано 35 проектів, другої та третьої — по 34 відповідно.

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

— Оцінювати проекти необхідно в цілому: який вплив має проект, яку чисельність населення охоплює, економічну ефективність тощо, — зауважив Андрій Пісоцький. 

Термін подачі проектів до Міністерства регіонального розвитку — до 25 жовтня. 

Прес-служба Полтавської ОДА